Charismatický Stanislav Majer zářil jako Slunce. S odbarvenou hlavou odpremiéroval nový film
Zdroj: herminapress

Charismatický Stanislav Majer zářil jako Slunce. S odbarvenou hlavou odpremiéroval nový film

Vytvořeno dne 21.09.2023

S blonďatou kšticí se objevil charismatický herec Stanislav Majer v pražské Lucerně. S Václavem Vašákem, Tomášem Jeřábkem a dalšími protagonisty filmu Hadí plyn si nenechali ujít jeho včerejší premiéru.

Snímek Davida Jařaba pojednává o cesta Roberta Kleina za bratrem, který zmizel za tajemných okolností na hranicích Evropy. Vydává na dobrodružnou cestu do míst, kde na sebe naráží současná civilizace s nutkavou lidskou potřebou podvolit si přírodu, touhou vysát její duši i zdroje a ulovit nebo pokořit vše živé v ní. Jeho úkolem je nalézt ztraceného bratra v místech, kde už neplatí civilizovaná pravidla a realita osciluje mezi racionalitou a snem. Vydává se na cestu stále neproniknutelnější přírodou k sobě samému a temným proudům svého nitra, na jejímž konci čeká těžká zkouška.

„Já byl šťastnej, že točíme a že u toho můžu být, takže jsem únavu moc nevnímal. Navíc ta lokace byla skutečně překrásná. Dunajské luhy, snová a hypnotická krajina. Lužní lesy plné ptactva, mokřad, bažin a mrtvých stromů trčících z vody. To, co s tím místem dokázalo udělat světlo, bylo naprosto úžasný. Začínáte ráno po kolena zanořeni v mlze a pak vás v pravé poledne oslepí slunce, které se odráží od hladiny. Co se dělo se světlem večer, kdy všechno zrudlo a začalo se ukládat k spánku, to snad ani neumím popsat. No prostě magie. Nějak takhle si představuju jungiánskou krajinu nevědomí, ve které můžeme nahlédnout na naše nejsoukromější noční můry,“ uvedl mimo jiné Stanislav Majer k natáčení filmu.

Dobrodružství je inspirované novelou Josepha Conrada Srdce temnot.

 

 

 

 

Default User Image
Marta, 23.09.2023 21:18
Autore článku nauč se psát nebo si aspoň zapni kontrolu pravopisu !!!