Jitka Čvančarová se vrací jako slavná Kleopatra! Protějšek si zahraje Michal Malatný z Chinaski
Zdroj: Se svolením Divadlo La Fabrika

Jitka Čvančarová se vrací jako slavná Kleopatra! Protějšek si zahraje Michal Malatný z Chinaski

Vytvořeno dne 20.09.2023

Provokativní pohled Petra Kolečka na legendární příběh v kulisách dnešní doby. Jitka Čvančarová jako nejslavnější starověká femme fatale a Michal Malátný v trojroli jejích osudových mužů. Režie inscenace se ujal Ondřej Pavelka, autorem scénické hudby a písní je Michal Malátný a kapela Chinaski.

Kleopatra Petra Kolečka se v září vrací v obnovené premiéře. Původní úspěšný rozjezd v roce 2018 záhy přerušilo těhotenství, posléze dvouletá covidová krize a následně i zranění. Po dlouhé pauze se teď tvůrci rozhodli populární inscenaci na prknech holešovické La Fabriky vzkřísit. 

Kolečko je pověstný tím, že dokáže hrdinky historie přiblížit dnešním ženám a společnosti. Jeho humor navíc funguje i jako nástroj významu. „Žena, která se narodila s úkolem uchránit starobylou a oslabenou říši před maskulinním militantním Římem, ale život si zkomplikovala ještě těžším úkolem: chce opravdového chlapa…“ uvádí Kolečko svou Kleopatru, pro kterého je to po Kauze Salome, Kauze Médeia a Kauze Maryša už čtvrtá divadelní hra postavená na osudové ženě.

Ve své Kleopatře dramatik s humorem sobě vlastním namíchal koktejl faktů, legend a současných odkazů.Myslím, že naše Kleopatra by se asi k současným feministickým kampaním nepřipojila. Je to taky o tom, že ta skutečná láska je velmi vzácná a může se v životě objevit jenom na krátkou chvíli. A někdo ji třeba nepotká vůbec.” dodává Kolečko. Jak to s Kleopatrou bylo, je a mohlo být, se dozví diváci v La Fabrice od září.

Kleopatra a její osudoví muži v kontextu dnešní doby… Ženy, muži, pyramidy a Chinaski. Divadlo La Fabrika uvede Kleopatru jako první premiéru 16. divadelní sezóny 28. září 2023 v 19:30.