Činoherní klub ožil: Na podzim tři premiéry a na jaře přidá další tři
Zdroj: Se svolením Činoherní klub

Činoherní klub ožil: Na podzim tři premiéry a na jaře přidá další tři

Vytvořeno dne 20.09.2021

Činoherní klub uvede v divadelně nabitém podzimu tři premiéry, které nazkoušel během vynucené pandemické přestávky. Jedná se o tituly Ošklivec, Equus a Linda Vista.

Už v úterý, 21. září, se Činoherní klub pochlubí prvním titulem s názvem Ošklivec. Režie se ujal Braňo Holiček, kterého diváci mají v podvědomí jako herce a pozdějšího režiséra Ordinace v růžové zahradě. „Pauzu ve zkoušení vnímám jako obrovskou nevýhodu. Dostali jsme se do fáze, kdy už jsme potřebovali věci dotáhnout před diváky a přišla corona. Po té pauze na všechno koukáme novýma očima. Je to jiná invence,“ uvedl režisér Holiček. V Ošklivci diváci uvidí Vojtěcha Kotka, Václava Šandu, Martu Dancingerovou a Martina Fingera.

Tři týdny nato, 7. října, uvede divadlo drama Equus s Pavlem Kikinčukem a Ondřejem Rychlým v hlavní roli. Režie se ujal režisér Martin Čičvák, který do jedné z rolí obsadil Annu Kameníkovou. „Zkoušení bylo nanic, protože trvalo dlouho. Už jsme se dostávali do tahu a pak zkoušky byly kvůli koroně přerušeny. Doufám, že ten drive zase chytneme. Pavel Kikinčuk a Ondra Rychlý podávají mimořádné výkony. Mě baví se koukat hlavně na Ondru, protože je tam nahatý,“ usmívala se Anna Kameníková.  

Poslední podzimní premiéra se koná 21. listopadu a jedná se o komedii Linda Vista. Režisér Ondřej Sokol dal prostor Vasilovi Fridrichovi, Daliborovi Gondíkovi, Ondřeji Malému, Sandře Černodrinské, Lucii Žáčkové a dalším.  Linda Vista má všechno, co potřebujete: je zábavná, lehká – někdy až tolik ne, sexy. Občas zazní i nějaké to jadrné slovo. „S jadrnými slovy mám osobně problém. Ale jeviště je záhadné místo, kde se všechno mění a přetočíte se do nějaké postavy nebo situace. Když jsem scénář četl poprvé, byl jsem zoufalý, ale pak jsme se dostali do další fáze a pochopil jsem funkčnost toho všeho. Nemám rád, když se mluví sprostě bez jakéhokoli účelu. Ale je pravda, že v některých situacích, v ten pravý moment, jadrné slovo je nenahraditelné a vystihne situaci lépe,“ uvedl Dalibor Gondík, představitel jedné z hlavních rolí.

Kromě titulů, které byly původním dramaturgickým plánem loňské sezóny, se diváci mohou na jaře 2022 těšit na další tři premiéry. Nejprve na Shakesparova Macbetha, v dubnu na Kočku na rozpálené plechové střeše a komedii Večer na psích dostizích.