Co mají společného Bílá, Krainová a Bouček? Budete příjemně překvapeni
Zdroj: Women for Women

Co mají společného Bílá, Krainová a Bouček? Budete příjemně překvapeni

Vytvořeno dne 16.09.2020

Obecně prospěšná společnost WOMEN FOR WOMEN manželů Ivany a Pavla Tykačových představuje nové ambasadory svých unikátních projektů, kterými se stali Lucie Bílá, Simona Krainová a Libor Bouček. Společně tak spouší novou kampaň #HlasKteryJeSlyset, díky které chce organizace zvýšit povědomí o problémech, se kterými se lidé potýkají, docílit, aby se pomoc dostala k více lidem, kteří ji potřebují a také nasměrovat je tam, kde pomoc naleznou.

Lucie Bílá jako patronka projektu "Bydlím, tedy jsem" podpoří svojí iniciativou matky samoživitelky či ženy, které sebraly odvahu odejít z abusivního vztahu a potýkají se s řadou dalších problémů, kde jednou ze základních potřeb je dostupné a důstojné bydlení, dále psychosociální pomoc, právní služby, rady finančního poradce apod. Jako úspěšná žena a matka již dospělého syna je Lucie velkou inspirací a mentorkou pro ženy, které cesta ke stabilnímu životu teprve čeká.

Společně tak spouší novou kampaň #HlasKteryJeSlyset.

Projekt Obědy pro děti zaštítí Simona Krainová, propůjčí tak svůj hlas dětem, kterým se nedostává školních obědů díky tíživé finanční situaci v rodině. "Můj manžel Karel mi ukázal spot projektu, řešil pracovní věci a chtěl slyšet můj názor. Musím se přiznat, že mě to okamžitě přimělo k breku, dokonce jsem nemohla pak spát a musela jsem na to myslet. Bylo to velmi emotivní, jako máma dvou dětí tyhle věci vnímám jinak. Mnohem osobněji."

Libor Bouček vezme pod svá křídla projekt "Servis vztahů", kde se stane hlasem nás všech, neboť vztahy jsou tou nejtěžší disciplínou, nikdo nás je neučil a všichni v nich tápeme. Libor sám říká: „Nechci se vracet k věcem, které se odehrály, to nemá smysl a pro současnost nemají ani žádný význam. Ale je pravda, že v této oblasti jsem toho zažil na budoucího čtyčicátníka docela dost a myslím, že poučení mám. Spíše si myslím, že díky mnohým karambolům vím, že mnoha věcem se dá předcházet. A tuhle zkušenost velmi rád předám.

Tímto se ambasadoři stávají součástí Women for Women a jejich aktivit.

Tímto se ambasadoři stávají součástí Women for Women a jejich aktivit. V průběhu roku jsou v plánu různé akce za účasti ambasadorů, o kterých budeme včas informovat a věříme, že tato společná spolupráce pomůže dalším lidem, kteří pomoc potřebují.

Ing. Ivana Tykač, ředitelka a spoluzakladatelka WOMEN FOR WOMEN, o.p.s. "Ráda bych řekla, že jsme hledali ambasadory, kteří nebudou jen naší designovou tváří na webu, ale ambasadory, kteří budou mít osobní zkušenost, podobný pohled na svět a budou mít zájem opravdu spolupracovat. Jsme moc rádi, že se nám podařilo tři takové lidi najít. A nejen to, podařilo se nám najít trojici úžasných lidí, kteří se znají, přátelí se a mají se rádi. Ta energie mezi nimi je viditelná a neskutečná. A myslíme si, že je to patrné i v kampani."