Co na to lékař? Je zdravé jíst vajíčka k snídani?
Zdroj: Se svolením Frekvence 1

Co na to lékař? Je zdravé jíst vajíčka k snídani?

Vytvořeno dne 01.11.2021

 

Známý Maxijedlík Jaroslav Němec dorazil do studia Frekvence 1 za moderátory Lubkou Ponížilovou a Mírou Michálkem. Během návštěvy se přímo v živém vysílání pokusil o rekord ve snězení padesáti míchaných vajíček za pět minut. Jak to dopadlo?

Video soubor

Zdroj: Frekvence 1

Maxijedlík prozradil, že již 17 let objíždí soutěže jedlíků u nás i v zahraničí. Jeho první soutěž byla ve Vizovicích na Trnkobraní. Tenkrát bylo ale ještě málo soutěží. „Dneska už nestíhám. Potřeboval bych tryskáč. Jednou se mi povedlo i pět soutěží během dne,“ zavzpomínal Jaroslav Němec. Opakovat to ale už nechce. Na dotaz Míry Michálka, co jeho koníčku říká doktor, odpověděl: „Můj lékař je zatím pozitivní, protože chodím na kontroly. Měl jsem z nich ale docela strach, protože máme v rodině zvýšený cholesterol.“ Dodal: „Zatím všecko v pohodě.“  Co s ním udělalo pojídání vajec, se uvidí…

Mezitím Lubka připravila šedesát smažených vajec lehce osolených dle přání hosta a naservírovala je na několik talířků pro lehčí počítání. Byl tedy čas na rekord. Maxijedlík se pustil do jídla hned s obrovskou vervou. „Bagruje solidně,“ komentoval pokus o rekord Míra Michálek. Jarda si vajíčka posypal svými sušenými červi.  Dobře, proti gustu… Jako hospodyňka si to neberu, že mu moje míchaná vajíčka nestačí,“ kroutila hlavou nevěřícně hlavou Lubka Ponížilová. Oba moderátoři ještě žasli nad zapíjením vajec mlékem. Pět minut uteklo neuvěřitelně rychle a Lubka s Mírou mohli ohlásit: „23 smažených vajec za 5 minut – to je rekord, který právě padl na Frekvenci 1!“ Sice nepokořil svůj záměr sníst 50 vajec za 5 minut, ale i tak jde o rekord u nás.