Co se stane s Rodenem, když mu vstoupí do hlavy mrtvý Indián?
Zdroj: Bioscop

Co se stane s Rodenem, když mu vstoupí do hlavy mrtvý Indián?

Vytvořeno dne 05.08.2021

 

Před pár dny padla poslední klapka dlouho připravovaného projektu producenta Patrizia Gente a režiséra Tomáše Svobody s názvem Indián. Červencové natáčení česko-slovensko-polské komedie probíhalo v Praze a okolí, na plátně se představí příští rok v březnu hvězdy jako je Karel Roden či Daniel Olbrychski.

Příběh komedie Indián se odehrává v současnosti a popisuje hektický život zaneprázdněného finančníka, do kterého vstoupí duch umírajícího indiánského náčelníka ve chvíli, kdy letí po úspěšně uzavřeném obchodů domů z americké Nebrasky. Duch náčelníka se snaží hlavního hrdinu přesvědčit o změně způsobu života a myšlení, což se mu ale nedaří… „Nakonec mu ale změní život ve všech oblastech, ve vztahu k rodině, dětem, manželce, k zaměstnání, profesi, ale i k Bohu, k nějakým transcendentním věcem a hlavně ve vztahu k planetě. Myslím si, že když se tihle bohatí lidé začnou chovat ekologicky, bude to mít mnohem větší smysl, než když o to bude usilovat každý jeden z nás,“ vysvětlil režisér snímku Tomáš Svoboda s tím, že komičnost situací vychází z neustálého vysvětlování „pravd“ náčelníkem finančníkovi v rámci vnitřního boje.

Jednu z hlavních ženských rolí si zahrála Vica Kerekes. „Moje postava ředitelky firmy je hodně negativní. Partnerem mi na place byl Martin Myšička, u kterého se mi moc líbí, jak nad postavou přemýšlí. Máme to stejně. Na place se soustředíme jenom na film. A točit s Karlem Rodenem byl můj sen,“ svěřil se herečka.

Ve vedlejších rolích si zahrají Martin Myšička, Vica Kerekes, Marta Trzebiatowska, Juraj Kemka, Lukáš Latinák, Jaroslav Dušek, Štěpánka Fingerhutová, Ester Geislerová, Vlado Černý, Anna Šišková, Jiří Dvořák, Tomáš Měcháček, Zuzana Kraváriková, Petra Nesvačilová, Jana Stryková, Martin Pechlát, Tomáš Matonoha, Oliver Oswald a další.

Do kin uvede Bioscop 3. března 2022.