Co spojuje Lady soul Marii Rottrovou a operní hvězdu Kateřinu Kněžíkovou?
Zdroj: herminapress

Co spojuje Lady soul Marii Rottrovou a operní hvězdu Kateřinu Kněžíkovou?

Vytvořeno dne 24.06.2021

Sopranistce Kateřině Kněžíkové se splnil další sen. Nejenže byla hvězdou prestižního operního festivalu v Glyndebourne, ale také její první samostatné album Phidylé pokřtila hvězda mezi hvězdami, zpěvačka Marie Rottrová. Tu s Kateřinou pojí nejen studium na stejném gymnáziu v Bohumíně, ale také láska k opeře.

„Operu mám ráda, vyrostla jsem na ní. Hraji na klavír od pěti let a tatínek měl doma klavírní výtah ze světoznámých oper. Milovala jsem operu V studni. Pamatuji si, že v šesti letech jsem trávila prázdniny u tety v Košířích a ta mne naučila árii Rusalky. Okna byla otevřená a pejkaři v parku mi tleskali. To byl můj první potlesk. A přestože jsem se potom odklonila k jinému žánru, na operu jsem do divadla chodila s kamarádkou,“ usmívala se Marie Rottrová a dodala: „Albu přeji život, ať je lidé mají rádi. Hudbu nikdy nestahuji, mám ráda cédéčka a vinyly, protože tam si i počtu. Například texty, na které jsem hodně náročná. Hodně písní jsem vrátila, stojím si za tím, co zpívám. Jasně, že jsem se taky někdy sekla, to se stává, ale vždycky jsem se s tím nějak poprala.“

Album Kateřiny Kněžíkové je sestavené z písní a právě prostou a zbožnou venkovanku Phidylé, hrdinku jedné z nich, si Kněžíková vybrala pro název celého alba. „Když jsem přemýšlela o svém prvním albu, nechtěla jsem zpívat to, co už bylo natočené. Hledala jsem cestu originality a myslím, že s písněmi od takových skladatelů jako je Bohuslav Martinů, Henri Duparc, Maurice Ravel a Karol Szymanowski jsem si svůj cíl splnila,“ uvedla Kateřina Kněžíková při křtu svého debutového alba Phidylé, které nedávno vyšlo u Supraphonu.