Sandra Nováková a Vojtěch Moravec: Ponorkovou nemocí rozhodně netrpíme
Zdroj: herminapress

Sandra Nováková a Vojtěch Moravec: Ponorkovou nemocí rozhodně netrpíme

Vytvořeno dne 24.06.2021

Námět na komedii Matky čerpala spoluautorka scénáře Sandra Nováková ze zážitků a zkušeností svých přátel a známých. Příběhovou linku matky samoživitelky Zuzany poskládala ze střípků svého života, respektive ze života své maminky.  

„Když jsem začala psát příběh matky samoživitelky, vzpomněla jsme si na svoji mámu. My jsme sice měli otce, ale on úplně nefungoval, tak jak by měl. Máma na nás čtyři děti, co se týče výchovy, byla sama. Moc peněz jsme také neměli, proto jsem se do situace filmové Zuzany dokázala vžít,“ uvedla Sandra Nováková, která se s Vandou Zaplatílkovou podílela na tvorbě scénáře a zároveň si zahrála postavu Zuzany, matky samoživitelky.

Na filmu Matky pracovala celá rodina Sandry Novákové. Zahrál si malý syn Mikuláš a celý film si režijně vzal pod palec Sandřin partner Vojtěch Moravec. Životní partneři spolu nedělali poprvé.

„My spolu chceme být a trávit spolu čas. Naopak jsme nervózní, když má každý jinou práci a nejsme spolu. Nás to baví tak, že jsme spolu napsali další film, který budeme točit v říjnu. Jmenuje se Hádkovi a je to příběh z rodinného prostředí. Mého partnera hraje Jakub Prachař, další pár je Jitka Čvančarová a Hynek Čermák a otce obou kluků si zahraje Ondřej Pavelka,“ uvedla další filmový počin Sandra Nováková. Vojtěch Moravec se dušoval, že určitě ponorkovou nemocí netrpí: „Čím víc jsme spolu, tím víc se máme rádi. Práci si nosíme z placu i domů. Plaveme v bazénu a pracujeme. Probíráme život a pak to vtiskneme například do Matek nebo Hádků.“