Herečka Tereza Brodská udělala po 23 letech velký krok! Svůj druhý domov sdílí s ženou
Zdroj: herminapress

Herečka Tereza Brodská udělala po 23 letech velký krok! Svůj druhý domov sdílí s ženou

Vytvořeno dne 11.12.2023

Po dlouhých 23 letech se herečka Tereza Brodská (55) vrací na divadelní prkna. Naposledy na nich stála v Divadle Ungelt, kde nyní s Jitkou Smutnou (71) zkouší hru Nadechnout se života. Jak mohla dcera slavných hereckých rodičů vydržet bez vůně divadla tak dlouho? Stýskalo se jí?

„Ne. Jsem v tomto trochu atypická. Herectví je fajn, je důležité, aby si tím člověk vydělal i něco na živobytí, ale u mne byla vždycky na prvním místě rodina. A navíc mám nyní skoro tříletou vnučku, ze které jsem úplně unešená a na roli babičky jsem se hodně těšila. Mně vlastně nic nescházelo. Ale jednou jsem přišla do Ungeltu na Rozpravy Milana Heina a najednou to tady bylo. Neměla jsem sem chodit,“ smála se Tereza Brodská.

Pro Terezu Brodskou je v současné fázi hereckého života velice důležité, kdo jí bude dělat herecké parťáky. Z Jitky Smutné je nadšená. „Já se ani neptám, jaký je scénář, ale zajímá mě, kdo v tom hraje. Pro mne je hodně důležité, že ten čas, a tady je toho času požehnaně, protože dva měsíce denně zkoušíme, trávím s člověkem, se kterým jsem na stejné vlně. A když mi Milan Hein řekl, že budu hrát s Jitkou Smutnou, tak jsem vykřikla: Jo, jo!  A přiznám, podepsala jsem smlouvu, aniž bych si přečetla scénář.“

Role podváděné manželky ve hře britského dramatika Davida Harea „Nadechnout se života“ je jediná divadelní příležitost, ve které v současnosti můžete Terezu Brodskou vidět. „Dostala jsem nabídku ještě i do jednoho soukromého divadla, také mě lákali na zájezdové představení, ale já si myslím, že v některých případech méně je více. A potom, z nějakého důvodu by mi to přišlo vůči Ungeltu nefér. Podepsala jsem tady smlouvu, dobrovolně jsem si zvolila, že to bude můj druhý domov a nevidím důvod, proč bych měla chodit „domů“ ještě někam jinam.“

Hru Nadechnout se života s Jitkou Smutnou a Terezou Brodskou, uvede v režii Pavla Ondrucha Divadlo Ungelt v české premiéře 8. a 9. ledna 2024.