Lambora v manželství s Kajnarovou! Již dnes se můžete podívat, jak jim to ve Specialistech sluší
Zdroj: TV Nova

Lambora v manželství s Kajnarovou! Již dnes se můžete podívat, jak jim to ve Specialistech sluší

Vytvořeno dne 25.03.2024

V utajení 1, to první částí stejnojmenného dvoudílu z oblíbeného seriálu Specialisté. Případ začíná vyšetřovat Strouhalův tým, ale do práce jim zasahuje i jednotka z kyberkriminality. Nejasné kompetence mezi jiným oddělením a Specialisty je však při vyšetřování zdrojem určitého napětí.

„Z mého pohledu se mi moc líbil jeden dvoudíl, který již máme natočený. Jednak jsou dvoudíly stále poměrně nové, ale hlavně to pro mě byla jedna z nejlepších epizod, kterou jsem ve Specialistech točila. Řešíme totiž případ jako policisté v utajení, jsme tudíž v civilu a hrajeme zaměstnance magistrátu. Máme úplně jiné kostýmy než obvykle, je to velmi elegantní oblečení. A navíc hrajeme s Markem Lamborou manželský pár, což bylo hezké a vtipné, protože jsem jinak spíše jako jeho starší sestra. Ale je to velmi pěkně napsaný a natočený díl a my tam máme opravdu co hrát,“ zavzpomínala před časem na natáčení této epizody Zuzana Kajnarová.

V utajení 1 – kdo si s kým hraje?

Při autonehodě zemřou dva policisté Národní centrály proti terorismu, extremismu a kybernetické kriminalitě. Případ začíná vyšetřovat Strouhalův tým, ale do práce jim zasahuje i jednotka z kyberkriminality. Zejména kapitán Hájek (Vojtěch Vodochodský), jenž chce objasnit smrt svých kolegů. 

Oba mrtví policisté byli v utajení a předstírali, že jsou zaměstnanci pražského magistrátu, kteří mají na starosti výběrové řízení a následně přípravu smlouvy mezi městem a společností HS Communication Systems. Ta má dodat městu software, který propojuje všechny jeho digitální databáze. Nyní je ale pochopitelně celá akce zmařena. Proto šéf jednotky kyberkriminality přichází s okamžitým nápadem, aby Zuzana (Zuzana Kajnarová) s Matějem (Marek Lambora) nastoupili na místo mrtvých kolegů a pokusili se získat klíčové dokumenty od whistleblowera Davida Bárty, který spolupracuje s policií. Má totiž podezření, že software má bezpečnostní chybu a může se stát bránou k úniku informací.

Zuzana s Matějem souhlasí a odjíždí do hotelu, kde se koná setkání zástupců města a dodavatelské firmy, aby zde sehráli úlohu manželského páru, jenž je zaměstnán na pražském magistrátu. Záhy se ale ukáže, že havárie dvou policistů nebyla obyčejná nešťastná náhoda a že v tomto případě nepůjde pouze o vyšetřování korupce.