Lékař Jan Hnízdil: Strach z nemoci byl nahrazen strachem z války
Zdroj: Se svolením Frekvence 1

Lékař Jan Hnízdil: Strach z nemoci byl nahrazen strachem z války

Vytvořeno dne 13.05.2022

Naše společnost se obejde bez doktorů tvrdí atestovaný internista, lékař věnující se psychosomatice a celostní medicíně Jan Hnízdil. Spolu s moderátorkou Romanou Navarovou v Press klubu Frekvence 1 probrali témata nemoci, strachu, zdraví, války, míru a další.

„Dva roky jsme byli vystaveni neustálému stresu, šíření strachu a hrůzy. Covid, testy, vakcíny, obrazy z JIP a hromadných hrobů,“ řekl Jan Hnízdil na úvod rozhovoru pro Frekvenci 1. Hlavní problém vidí v tom, že mediální prostor plně ovládlo téma nemoci. Naopak se úplně vytratilo téma aktivní péče o zdraví. „Pokud téma nemoci ovládne mysl, tak lidi začnou nemocí žít. Instrukce vlád: nikam nechoďte, seďte doma, buďte na online a home office, nestýkejte se, noste respirátory, nezpívejte, nehýbejte se. To je instrukce, která zásadně podlamuje lidské zdraví,uvedl.  

Nejvyšší správní soud zrušil více jak 40 vládních nařízení týkajících se pandemie, označil je za nedůvodné a protiprávní, připomněl Jan Hnízdil v rozhovoru pro rádio. Naposledy se to týkalo nošení respirátorů v MHD a zdravotnických zařízeních. „Nikdy však nevydal nařízení k okamžitému zastavení nebo že by označil viníky a vedl je k zodpovědnosti,“ podotkl. Odůvodnil to následovně, vládu jakožto součástí společenské koncepce lze těžko postavit před soud, neexistuje tak reálné vymáhání spravedlnosti.  Za slovy, že došlo k brutálnímu zneužití virózy pro politické účely, si stojí. „Stejně jako byl zneužit covid k mocensko - polickým účelům, tak je nyní zneužita Ukrajina,“ pokračoval. Pak dodal: „Místo tématu míru nám média neustále tlačí téma války. Pokud se lidem do myslí dostane válka, tak začnou uvažovat válečnicky.“  Stejně jako dříve se nemluvilo o zdraví, tak dnes se opomíjí téma míru, zdůraznil. Strach z nemoci byl nahrazen strachem z války. „Základem mediální manipulace je jednak lidi postrašit, jednak je rozdělit a poštvat proti sobě,“ vysvětlil.

Zmínil také aktuální situaci v čínské metropoli Šanghaji. „Čína je dneska pro globální svět inspirací totality. Demonstruje, jak se mají lidi zotročit a učinit závislými, zbavit lidských práv a svobod,“ řekl Jan Hnízdil. Připomněl rovněž, že Miloš Zeman dříve doporučoval, abychom jezdili do Číny se učit, jak se to dělá.

Na závěr rozhovoru pro Frekvenci 1 Jan Hnízdil všem doporučil, aby se starali nejen o zdraví, ale i o mír a nevyvolávali žádné boje. Covid byl podle něho pouhou rozcvičkou, během které si globální firmy vyzkoušely, co vše si mohou dovolit a do jaké míry se populace nechá ovládat. 

Zdroj: Frekvence 1