Lovci bobrů od Patrika Hartla! Hlavní lákadlo letních scén Studia DVA
Zdroj: Se svolením Studio DVA

Lovci bobrů od Patrika Hartla! Hlavní lákadlo letních scén Studia DVA

Vytvořeno dne 13.05.2022

 

Ve středu 1. června začíná již 19. ročník Metropolitního léta hereckých osobností. Čtyři venkovní scény divadla Studio DVA slibují především smích a pohodu. Diváci mohou vybírat ze 157 představení, která se budou konat až do 2. září nejen v Praze na Vyšehradě a Výstavišti Holešovice, ale i mimo metropoli na Tvrzi Divice nedaleko Loun a ve Vítězné u Dvora Králové. Hlavním lákadlem open-air hraní je světová premiéra prázdninové komedie Patrika Hartla Lovci bobrů.

Přehlídka odstartuje 1. června koncertem Moniky Absolonové na Letní scéně Výstaviště Holešovice, vybavené novou elevací a sedačkami. „Po loňském úspěšném hraní na tomto kouzelném místě obklopeném zelení, a přesto v centru města, se sem vracíme s vylepšeným diváckým pohodlím, a to dokonce ve třech blocích,“ říká producent divadla Michal Hrubý. Nejen novinkové Lovce bobrů ale i další úspěšné tituly oblíbeného pražského divadla zde budou k vidění od 1. do 11. června, poté od 4. do 18. července a nakonec od 16. do 31. srpna. V pátek 10. června se pak otevřou brány také na tradičním místě konání Metropolitního léta hereckých osobností, na Letní scéně Vyšehrad, kde Studio DVA nabízí svoji produkci již od roku 2006.

Novinkou programu je dlouho očekávaná hra Lovci bobrů, kterou autor Patrik Hartl označuje jako prosluněnou komedii o návštěvnících malého bufetu na břehu Berounky. Hartla zaujal novinový článek o tom, že se na Jižní Moravě přemnožili bobři a likvidují tamním obyvatelům sady a stromy podél řeky Moravy. „Rád provokuju, tak jsem si vymyslel postavu Aldy, který bobry nenávidí, protože ohrožují místo, které miluje,dodává Patrik ke své již deváté autorské inscenaci pro svoji domovskou scénu. Aldu si zahraje Bohumil Klepl a dále se diváci mohou těšit na Štěpána Benoniho, Kryštofa Hádka nebo Václava Jílka, Petra Pěnice a Moniku Absolonovou nebo Sabinu Remundovou. Ta ke zkoušení říká: „Užívám si intenzivně každou minutu. …vychutnávám si radost a svobodu při zkoušení. Svobodu, ale ve velmi pečlivě a chytře promyšlených mantinelech…“  Autorovým přáním je, aby si hru diváci užili a smáli se, i když jim možná bude občas některého ze zoufalců od řeky Berounky líto.

Kromě premiéry je připraveno také dalších dvacet sedm činoherních titulů, mezi kterými nechybí Líbánky na Jadranu, Brouk v hlavě, Poprask na laguně či loňské novinky Tři grácie z umakartu a Vše o mužích a mnoho dalších.

Na své si v rámci prázdnin přijdou rovněž hudební fanoušci, pro které je připraveno osm exkluzivních koncertů pod širým nebem. Zazpívá např. již zmiňovaná Monika Absolonová, Dan Bárta, Szidi Tobias, Štefan Margita, Berenika Kohoutová, Neřež Trio a nejen v Praze, ale i na Tvrzi Divice pak Aneta Langerová.

V průběhu léta se mohou diváci přijít podívat i do divadla na premiérová představení právě končící sezóny. Připraveno je několik repríz Holek jako květEliškou Balzerovou, Ivou Pazderkovou a Marikou Šoposkou, anebo komedie ze světa bulváru z pera Petra Zelenky s názvem Beckham. Zde se na diváky bude v hlavní roli těšit Jaroslav Plesl.