Další rána pro moderátorku pořadu Sama doma Lucii Křížkovou. Manželovi navýšili trest
Zdroj: herminapress

Další rána pro moderátorku pořadu Sama doma Lucii Křížkovou. Manželovi navýšili trest

Vytvořeno dne 19.07.2022

 

Před rokem nastoupil manžel moderátorky pořadu Sama doma a bývalé missky Lucie Křížkové do vězení. Soud poslal jachtaře David Křížka na tři a půl roku za mříže za tunelování Metropolitního spořitelního družstva. Teď ale přišla další rána jak pro odsouzeného, tak i pro Lucii, která doma zůstala s dvěma dětmi sama.

A protože se v médiích objevují chybné informace, které další zdroje dále citují, napsala Lucie Křížková na sociální síť krátké vysvětlení.

„Manžel byl u soudu znovu v dubnu. Vzhledem k tomu, že se v kauze nijak neobohatil, neuvěřitelně důvěřoval lidem, kteří ho k trestné činnosti zneužili, aktivně se přičinil o odčinění způsobené škody (to stojí v rozsudku), soudkyně Městského soudu v Praze rozhodla, že bude ochrana společnosti nejlépe provedena tím způsobem, že ve své nezměrné důvěřivosti už nikomu nesedne na lep a nenechá se opět někam ustanovit do orgánů firmy. Trest 3,5 roku nepodmíněně zůstal, navíc dostal peněžitý trest ve výši 600 tisíc Kč a zákaz činnosti na deset let. Ulevilo se nám. S dobou strávenou ve vězení jsme byli už smířeni. Udělal chybu, musí nést následky. Peněžitému trestu jsme rozuměli, i zákazu činnosti. Státní zástupce se odvolal. Odvolací (Vrchní )soud v červnu zrušil peněžitý trest, snížil zákaz činnosti na 6 let a navýšil nepodmíněný trest na 5 let. Krutá rána. Ani den navíc strávený ve vězení z Davida lepšího člověka neudělá. Naopak… Naše soudy neměří stejným metrem. Víc k tomu nemám co říct. Respektive měla bych – ale nemá cenu to řešit veřejně. Věřím v karmu,“ uvedl na vysvětlenou Lucie Křížková na sociální síti.

Příspěvek byl uveřejněný na sociální síti jen několik hodin (dní). Pak Lucie Křížková příspěvek ze svého Instagramu smazala.