Daniel Hůlka, Lucie Vondráčková a další osobnosti vsadili na pejsky. Jsou patrony fondu Nejlepší přítel
Zdroj: herminapress

Daniel Hůlka, Lucie Vondráčková a další osobnosti vsadili na pejsky. Jsou patrony fondu Nejlepší přítel

Vytvořeno dne 11.02.2022

Slavné tváře spojily síly pro dobrou věc. Zpěvačka Lucie Vondráčková, herečka Eva Čížkovská, muzikálový herec Daniel Hůlka, hudební skladatel Zdeněk Barták, textař Michal Prostějovský a zpěvák Petr Ulrych se stali patrony nového nadačního fondu Nejlepší přítel.

Finanční obnosy chce fond věnovat především na výcvik asistenčních a záchranářských psů, zároveň však usiluje o podporu dalších programů proti týrání zvířat, včetně zákazu používání zábavní pyrotechniky. Tyto a jiné aktivity mají usnadnit život jak lidem, kteří jsou odkázáni na psí asistenci, tak samotným němým tvářím.

Vřelý vztah ke psům má muzikálový herec a zpěvák Daniel Hůlka, který svého prvního psa dostal v šesti letech. Dnes se stará o čtyřnohého přítele, křížence border kolie, Timona. „Timonek měl úvod do života velmi těžký, pochází totiž z množírny, ze které přežili pouze tři psi ze šedesáti,“ říká zpěvák a přiznává, že pes ho doprovází dennodenně. Jeho věrnou oporou je dokonce i na podiu. „Na koncertech ho pouštíme i na jeviště. Nejradši má děkovačku, na které se vždycky rád producíruje, a ještě získá největší potlesk,“ směje se Hůlka.

Jedna z patronek, Lucie Vondráčková, je velkou milovnicí zvířat. I když doma zatím žádného chlupáče nemá, před dvěma roky adoptovala z útulku hned dvě kočičky. „Kluci mě dlouho přemlouvali, takže jsme zachránili dvě nové kočičí lásky z útulku,“ chlubila se na internetu novými členkami domácnosti.

Filmová a divadelní herečka, moderátorka a nyní i patronka nadačního fondu Nejlepší přítel Eva Čížkovská se svým vřelým vztahem ke zvířatům rovněž netají. „Život bez čtyřnohých mazlíčků si nedokážu představit, doma máme třináctiletého pejska Bena,” vysvětluje herečka známá jako striptérka Ála z filmu Discopříběh.  Své roztomilé plyšové kuličce ráda dopřává profesionální péči v luxusních psích salonech. „Stejně jako já se pravidelně zkrášluje i Beníček. Docházíme na stříhání, koupání i foukání,” popisuje obětavá psí máma pravidelnou starost o svého miláčka.

„Nejen osobnosti, ale všichni, kdo mají tu možnost, mohou přispět drobnou částkou nebo materiální pomocí pejskům, kteří to opravdu potřebují,” objasňuje zakladatel fondu Petr Brych. Nadační fond investuje také například do canisterapie pomocí speciálně vycvičených psů, která pomáhá při léčbě řady fyzických i psychických nemocí a potíží nejen u dětí a seniorů.