David Švehlík si před kameru přivedl manželku a dceru. Točí se 5. série Kriminálky Anděl
Zdroj: TV Nova

David Švehlík si před kameru přivedl manželku a dceru. Točí se 5. série Kriminálky Anděl

Vytvořeno dne 24.01.2023

Oliver, Tomáš, Jana a Ruda. Poprvé se na televizních obrazovkách TV Nova sešli v roce 2008. Seriál hned čekal nevídaný úspěch. Právě teď se začíná, po devíti letech, natáčet pátá série. Se stejnou hereckou základnou i tvůrčím týmem, který úspěšnou cestu Kriminálky Anděl před patnácti lety započal – s podtitulem Legendy se vracejí.

Major Oliver Hajn a kapitán Tomáš Benkovský. Jakkoli mezi nimi byla v prvních dílech antipatie plynoucí z pocitu, že je Tomáš dosazen „seshora“, za čtyři série se stali jednou z nejznámějších a nejvtipnějších dvojic televizních kriminalistů. Jeden je bouřlivý a intuitivní, druhý chytrý a uhlazený. Nyní jsou starší, zkušenější, usazenější – vzájemná energie ale stále přetrvává.

„Návrat na place Kriminálky Anděl byl sladký a nádherný. Dlouho jsme se neviděli a o to víc, jsme se na sebe těšili,“ říká k návratu legendární vyšetřovacího týmu David Švehlík a Marek Taclík jej doplňuje: „Ta chemie mezi námi jako Oliverem a Tomášem byla opravdu kvalitní, opravdu téměř trvalá.“

„V páté řadě moji postavu Tomáše čeká novinka – mám ženu a nevlastní dceru Hanu, která je nově součástí vyšetřovacího týmu. Ale víc nechci prozrazovat, protože i tato linka, stejně jako nové případy, bude dramatická,“ prozrazuje David Švehlík. „Davidovi přibyla žena, mně kila,“ dodává Marek Taclík.

V rámci vyšetřování prvního případu nové série je na místo činu doprovodila i Helena Dvořáková alias psycholožka Jana Chládková: „Je to jako vrátit se někam, kde to znám a o to milejší je potkat lidi, kteří u Kriminálky Anděl byli od začátku. Během těch devíti let pauzy jsem se spíše věnovala divadlu, i když s pár kolegy ze seriálu jsem se potkala. Ale i proto je pro mě pátá řada takovým návratem před kameru. V páté řádě se má postava Jany dostává víc do terénu, z pozice psycholožky se z ní stává vyšetřovatelka. Teď když jsem na place, tak si rozpomínám na ty vtípky, které mezi námi byly. A pomaličku se do toho opět dostáváme.“

Stejně jako před patnácti lety se úvodních epizod páté série ujal dnes již třínásobný držitel Českého lva Peter Bebjak. Šestnáct nových dílů se volně inspiruje skutečnými případy kriminalistů nebo reálnými policejními spisy. Finální podoba epizody podléhá autorské licenci.

Původní tým se rozšíří ještě o dvě nové postavy v týmu, obměnou projde i soudní patologie. Z herců je tak doplní Jiří Langmajer, Oskar Hes, Pavla Gajdošíková nebo Ema Businská. Natáčet se bude do července tohoto roku. Natáčení probíhá v souladu s principy tzv. zeleného natáčení a udržitelné produkce, tedy s maximálním ohledem na životní prostředí.

Zdroj: TV Nova