David Uličník: Když nezpívá, maluje. Jak domlouvá cenu svých obrazů?
Zdroj: herminapress

David Uličník: Když nezpívá, maluje. Jak domlouvá cenu svých obrazů?

Vytvořeno dne 18.11.2020

 

Barvami, štětci a malířskou paletou se v tyto „umělecky jalové dny“ obklopil David Uličník, muzikálový zpěvák a člen legendárního 4TETu Jiřího Korna. Do malování mu nikdo nepovídá, ani manželka, ani domácí čtyřnohý miláček, proto se David Uličník může ve svých obrazech pořádně odvázat.  

Video soubor

„Vždycky jsem měl rád obrazy. Pak jsem jednoho dne absolvoval kurz malování a byl na světě první obraz. Potěšilo mne, že to, co jsem chtěl na plátno přenést, tam bylo. Nejraději mám témata jako například vesmír. Fotky z Hubbleova dalekohledu jsou úžasné,“ uvedl David a pochlubil se, že hodně lidí z  branže si už pořídilo jeho obrazy. „Kupodivu, nikdo se mnou nelicitoval o ceně obrazu. Nejsem profesionál, nechci se živit malováním, proto ceny nemám přemrštěné. S nikým jsem se nemusel dohadovat,“ dodal se smíchem.

 

K malování má David Uličník blízko i jinak. Původně je totiž malířem pokojů. „Nerad bych se viděl tam, kde jsem začínal. A to je malování pokojů. Doufám, že zůstanu jen u těch pláten.“

Když má zpěvák malování plné zuby, sedne ke kytaře a pocvičí hlasivky, aby nezakrněly. Hudba je pro Davida Uličníka stále to nejdůležitější na světě.  

 

 

 

Default User Image
Pavla, 02.12.2020 17:42
Super článek s milým pohodovým člověkem, velkým hlasem, srdcem a talentem. Jen prosím jedno upozornění. Foto v galerii "Premiéra Romea a Julie" není pan Uličník, ale je to Martin Šemík v roli Tybalta.