Dcera Václava Kopty natočila klip pod nezvyklým jménem. Stydí se za jméno Koptová?
Zdroj: Filip Matějů

Dcera Václava Kopty natočila klip pod nezvyklým jménem. Stydí se za jméno Koptová?

Vytvořeno dne 18.03.2021

Odmalička si šla Jana Koptová za svým snem. Rodinné geny, v jejím případě už třetí generace, se nezapřely. Začala si říkat Leeloo a vydala svůj první singl i klip s názvem Botticelli Girl.

„Leeloo je jméno postavy mého oblíbeného filmu Pátý element. Vyrostla jsem na něm. Jako malé holky jsme si s kamarádkou říkaly Lilu a všude jsme se tak podepisovaly. Neznamená to však, že bych se za své jméno styděla. Jsem hrdá na to, že jsem Koptová, ale jednoduše se mi k mé tvorbě, která je zatím celá v anglickém jazyce, nehodí. „Botticelli Girl od Jany Koptové“ mi prostě nezní dobře,“ vysvětlila Jana Koptová proč vystupuje pod tak nezvyklým jménem. 

Studentka populárního zpěvu Pražské konzervatoře u profesorky Jany Balášové bude letos nejen maturovat, ale chystá i premiéru debutového alba. Spolupracuje na něm s hudebníkem a producentem Sebastianem Hádlem (také už z třetí generace známých muzikantů), pod pěti skladbami bude autorsky podepsaná její sestra Františka.

Klip k první skladbě režíroval Jan Strach na renesančním zámku Libochovice, ke kterému Leeloo váže i osobní vztah. Vysvětluje: Je to místo, které mám ráda a které je spojeno s naší rodinou. Z jedné strany zámku stojí dům, kde se narodil můj pradědeček, spisovatel Josef Kopta, z druhé je naše bývalá chalupa, kam jsem jako malá hodně jezdila.“ Ani koncertování se nebrání, říká: „Přiznám se, že mi v tuto chvíli chybí i pouhé zpívání na školní chodbě s kamarády. Zatím koncertujeme ve třech - Sebastian hraje na klávesy, já zpívám a Fany střídá ukulele, kytaru, bicí a pady.“

Sebastian Hádl popisuje spolupráci s Leeloo: „Když za mnou do studia přišla Jana poprvé a pustila mi demo nahrávky prvních písní, bylo mi ihned jasné, že mám před sebou něco úplně jiného, originálního, a že takový projekt může mít opravdu velký potenciál. Zanedlouho na to bylo nahrávání a produkce nového alba již v plném proudu. Jana je nesmírně kreativní a v období natáčení mi posílala nové hudební nápady snad každý druhý den. Myslím, že z naší spolupráce momentálně vzniká něco opravdu výjimečného, na co se můžou posluchači těšit.“