V seriálu Sestřičky úřadovala smrt! Zemřel dr. Bojan v podání Jiřího Štěpničky
Zdroj: TV Prima

V seriálu Sestřičky úřadovala smrt! Zemřel dr. Bojan v podání Jiřího Štěpničky

Vytvořeno dne 17.03.2021

 

Dnes večer uzavře životní příběh seriálové postavy Jiřího Štěpničky, MUDr. Jiřího Bojana. Tvůrci seriálu Sestřičky touto zápletku vyřešili hercovo neplánované přání ukončit své působení v seriálu. Štěpnička se totiž ze strachu z onemocnění rozhodl izolovat a z projektu s ohledem na své zdraví vystoupil.

„Seriál Modrý kód a později Sestřičky jsem točil rád a rád na něj budu vzpomínat. K rozhodnutí opustit jej jsem dospěl před dvěma měsíci ve chvíli, kdy docházelo k mnohým změnám v natáčení vlivem šíření koronaviru, který postihl nemálo mých kolegů. A já jsem prostě dostal strach. Opravdu jsem se bál, že se nakazím, a protože tahle nemoc je nevyzpytatelná, nechtěl jsem tomu jít naproti. Odstěhoval jsem se z Prahy na chalupu a opravdu se mi podařilo se tomuto onemocnění vyhnout. Věřím, že mé důvody jsou pochopitelné,“ vysvětlil Jiří Štěpnička, který v seriálu působil od samého počátku vysílání Modrého kódu v roce 2017.

Video soubor

O tom, že jeho postava v seriálu bude usmrcena, byl Jiří Štěpnička informovaný krátce po svém odchodu. „Chápu ten krok. Museli si s touhle informací rychle poradit. Rozešli jsme se ale přátelsky, po chápavé vzájemné dohodě, a tak věřím, že až tohle období přejde, potkám se s lidmi, kteří jsou mi skutečně milí, při nějakém jiném projektu,“ dodal představitel primáře Bojana.

Ze stejného důvodu jako Jiří Štěpnička se z dalšího natáčení omluvila i jeho kolegyně Lenka Termerová, její postava Bíby Bojanové byla přeobsazena Kateřinou Macháčkovou.

Jak skončí život legendy rubavské nemocnice a jak se nové role Bíby zhostí Kateřina Macháčková, sledujte dnes ve 20:15 na Primě.