Dejdar a Málková ve světové premiéře Mléčné sklo v Divadle Mana. Už brzo!
Zdroj: Vršovické divadlo MANA

Dejdar a Málková ve světové premiéře Mléčné sklo v Divadle Mana. Už brzo!

Vytvořeno dne 04.01.2022

Světové premiéry napínavé hry Mléčné sklo v novém obsazení se konečně dočkají diváci v Divadle MANA v Praze-Vršovicích. Dramatický příběh s kriminální zápletkou plný zvratů ale i s dávkou humoru s Martinem Dejdarem v hlavní roli zde poprvé uvidíme 4. února 2022.

Autorem je známý filmový scenárista Marek Epstein. V původní české hře o morálce současného světa se dále představí Máša Málková, Zbigniew Kalina, Vilém Udatný a Ondřej Černý. Mléčné sklo nastudoval zkušený režisér Ondřej Zajíc.  Premiéru inscenace původně Vršovické divadlo MANA plánovalo na rok leden 2020, ale kvůli covidu ji muselo posunout.

„Pointa celé hry bude pro diváka velkým překvapením. Je to velmi neobvyklý, nečekaný až drastický příběh, ale s určitou dávkou humoru. Což je myslím dost podstatné,“ zdůrazňuje Martin Dejdar.

K napsání hry o světě velkého byznysu a firemních i rodinných intrik inspiroval talentovaného scenáristu Marka Epsteina krátký novinový článek. Popisoval skutečný příběh matky, která nedokázala odložit nemocného syna. Ale zároveň už neměla sílu se o něj starat. „Milovala ho jako matka a nenáviděla jako žena, jíž zničil život. Těch několik lakonických řádků bylo tak nabitých emocemi, že už jsem příběh nedokázal odložit,“ prozrazuje Epstein.