Devadesátky lámaly rekordy ve sledovanosti. Jaká jsou čísla?
Zdroj: Česká televize

Devadesátky lámaly rekordy ve sledovanosti. Jaká jsou čísla?

Vytvořeno dne 15.02.2022

Premiérová série České televize Devadesátky se stala televizním hitem začátku letošního roku. Každá z celkem šesti epizod přilákala k obrazovkám v den uvedení v průměru 2,23 milionu diváků starších patnácti let s průměrným podílem na sledovanosti 47,51 %.

Do týdne po odvysílání jej odloženě na webu vidělo 161 tisíc lidí, což je nejvyšší odložená sledovanost na internetu hned po seriálu Most!. Výrazně nadprůměrná byla i odložená televizní sledovanost. Celkový příspěvek odložené k živé televizní sledovanosti činí 50 %.

Vysokou oblibu Devadesátek potvrzuje i divácké hodnocení, které ve všech třech sledovaných parametrech (spokojenost, originalita a zaujetí) dosahuje nadprůměrných hodnot. Diváci oceňovali zejména herecké výkony, inspiraci skutečnými případy a také práci maskérů.

Nejsledovanějším dílem byl pátý, věnující se orlickým vrahům. Vidělo jej 2,41 milionu diváků a epizoda se tak stala nejsledovanějším nedělním pořadem v hlavním vysílacím čase od začátku elektronického měření sledovanosti v roce 1997.

Kriminální série oslovila přibližně stejně muže jako ženy (47:53), a to zejména ve věkové skupině 45-64 let, a následně ve skupině 25-44 let. Zájem o seriál stoupal se vzděláním diváků.

Devadesátky doplňoval každý čtvrteční večer i dokumentární cyklus Polosvět. Pět odvysíláních epizod Polosvěta si v průměru nenechalo ujít bezmála 560 tisíc diváků, při podílu na sledovanosti přesahující 12 %. Vůbec nejsledovanější byl doposud čtvrtý díl s celkem 711 tisíci diváků a stal se tak nejsledovanějším nesportovním a nezpravodajským pořadem Dvojky od roku 2007. Závěrečný díl dokumentárního cyklu uvede program ČT2 tento čtvrtek od 21:05 hodin.

Všechny odvysílané epizody Devadesátek i Polosvěta mohou diváci zhlédnout také v novém iVysílání.