Diváci mají jasno. Českého lva měla dostat Regina Rázlová, potažmo film Tancuj, Matyldo
Zdroj: herminapress

Diváci mají jasno. Českého lva měla dostat Regina Rázlová, potažmo film Tancuj, Matyldo

Vytvořeno dne 11.03.2024

Aby bylo jednou provždy jasno, Český lev není divácká anketa. O tom, kdo vyhraje, rozhodují filmoví akademici.  Ne diváci. Jenže hlas lidu, hlas boží. A tady jaksi narazila kosa na kámen.

Hlas lidu, hlas boží. Měla vyhrát „Matylda“

Po ukončení přímého přenosu udílení cen Český lev 2024 se na sociálních sítích a v diskuzích strhla doslova lavina kritických názorů vlastně pouze k jedinému filmu, tedy k filmu Tancuj, Matyldo. Většina přispěvatelů akademikům spílala v souvislosti s tím, že tak divácky úspěšný film získal „pouze“ cenu za nejlepší filmovou hudbu. Navíc bylo podle diskutujících opominuto skvělé herectví Reginy Rázlové, která roli matky postižené Alzheimerovou chorobou zahrála opravdu mistrovsky. (Nic proti herečce Simoně Pekové, ale…). 

Kdo se na film Bratři a Přišla v noci, bude ještě za deset let dívat?

Nic proti filmu Bratři či filmu Přišla v noci, ale troufám si tvrdit, že na rozdíl od těchto dvou oceněných (!) filmů se film Tancuj, Matyldo bude ještě za deset let hojně reprízovat. Vyplývá to mimo jiné z mnoha faktů. Vedle jistě jemně humorné a sociální stránky filmu (sic), je zde sonda jednak do rodiny starající se o nemocnou matku a zadruhé je zde zobrazeno, jak se vlastně nemoc projevuje u postižené osoby.

Jak ta nemoc vlastně vypadá?

Ruku na srdce, každý z nás se této nemoci děsí, a nikdo až do stanovení diagnózy lékařem netuší, co to vlastně obnáší v osobní rovině nemocného a rodiny, která je mnohdy náhle vržena do problému, kterak se má o nemocného starat. Film Tancuj, Matyldo to jistě ukazuje a s nadsázkou řečeno je jakýmsi „návodem“, jak to možná bude vypadat, když se všechno špatné sejde a Alzheimerova choroba bude sužovat nejen nemocného, ale vlastně celou rodinu.

Akademici sobě. Akademici kamarádům. Diváci jsou jaksi bokem

Filmy Bratři či Přišla v noci, jsou jen pouhé příběhy, na které se bude lehko zapomínat. Jak napsáno výše. Proč? Koho bude ještě za několik let zajímat příběh bratrů Mašínů či příběh o tchyni, která znepříjemňuje život mladým manželům. A toto si mohli akademici uvědomit, než rozhodli, že film Hádej, Matyldo u nich propadne. Nakonec nebylo to poprvé, co se přízeň filmových diváku neshodla s pány akademiky. 

Poznámka autora článku:

Pro mne osobně je vítězem film Tancuj, Matyldo a Regina Rázlová měla obdržet Českého lva za Nejlepší herecký výkon v hlavní roli.         

Zdroj: Autorský článek

 

 

 

Default User Image
BryanBoipt, 22.04.2024 17:03
Bases for XRumer & GSA Search Engine Ranker as well as GSA Search Engine Ranker activation keys with a 50% discount!
https://en.xrumerbasee.ru/
To contact us, write to telegram https://t.me/DropDeadStudio
Default User Image
Vladislav, 11.03.2024 12:03
Děkuji za skvělý komentář. Ano, pokud měl někdo vyhrát, pak paní Rázlová a 100% film Tancuj, Matyldo! Mj. Netvrdím, že je film Bratři špatný, že se herci nesnažili dát příběhu autenticitu. Ale raději se ještě podívám na Tancuj, Matyldo, než si dát, byť jen z části, film o Mašínech. Blahopřeji paní Rázlové k vynikajícímu hereckému výkonu a celému štábu za skvělý film!!!
Default User Image
Adina, 11.03.2024 12:09
Souhlasím, film jsem viděla, je úžasný, ze života. Excelentní výkon paní Rázové a pana Rodena.
Default User Image
Martina, 11.03.2024 12:36
Viděla jsem Matyldu. Neskutečný herecký výkon.U filmu jsem plakala, smála se, bála se, prosila, souhlasila....Regína Rázlová a její filmový koncert.Děkuji
Default User Image
Magdalena Kosinová, 11.03.2024 13:01
Naprosto souhlasím.Paní herečka ! Regina Rázlová měla dostat hlavní ocenění.
Default User Image
Petra Kandová, 11.03.2024 13:24
Neberu Vám nic z Vašeho názoru a bezesporu máte pravdu, že si paní Rázlová lva zasloužila. Jak jsem ale viděla výkon Křenkové nebo jak znám výkony Jany Plodkové, zasloužily by si ho zrovna tak a cena je jen jedna. Bohužel. Tady nějakou objektivitu ani není možné zaručit. Co považuju za poněkud lichý argument ale je, že Bratři nebo Přišla v noci nebudou nikoho za deset let zajímat. Zrovna tyhle žánry patří k těm, které lze vidět i po desetiletích. Jeden mapuje zlomek československých postav z historie. A komedie? Zrovna ty, pokud jsou povedené (a to Přišla v noci je) patří k nadčasovým a opakovaně sledovaným kusům.
Default User Image
Renáta Pelcová , 11.03.2024 16:09
Zrovna herečka Křenková v Úsvitu....nekonečna nuda. Neumí artikulovat. A celkově film jsme s mužem protrpěli. Mašínové - 2 sobečtí bratři,kteří vraždili hlava nehlava, aby se dostali z Československa nevypovídá nic potřebného o historii naší země.
Default User Image
BryanBoipt, 20.04.2024 13:01
Supercharge Your SEO with Our Premium Databases!
Want to improve your SEO rankings and save time? Our premium databases for XRumer and GSA Search Engine Ranker are just what you need!

What do our databases include?
• Active links: Get access to constantly updated lists of active links from profiles, posts, forums, guestbooks, blogs, and more. No more wasting time on dead links!
• Verified and identified links: Our premium databases for GSA Search Engine Ranker include verified and identified links, categorized by search engines. This means you get the highest quality links that will help you rank higher.
• Monthly updates: All of our databases are updated monthly to ensure you have the most fresh and effective links.

Choose the right option for you:
• XRumer Database:
o Premium database with free updates: $119
o Premium database without updates: $38

• Fresh XRumer Database:
o Fresh database with free updates: $94
o Fresh database without updates: $25

• GSA Search Engine Ranker Verified Links:
o GSA Search Engine Ranker activation key: $65 (includes database)
o Fresh database with free updates: $119
o Fresh database without updates: $38

Don't waste time on outdated or inactive links. Invest in our premium databases and start seeing results today!
Order now!
P.S. By purchasing GSA Search Engine Ranker from us, you get a high-quality product at a competitive price. Save your resources and start improving your SEO rankings today!
To contact us, write to telegram https://t.me/DropDeadStudio