Divadlo Kalich chystá muzikálovou lahůdku. Hana Zagorová jim dala požehnání
Zdroj: herminapress

Divadlo Kalich chystá muzikálovou lahůdku. Hana Zagorová jim dala požehnání

Vytvořeno dne 05.05.2022

Původní český muzikál Biograf láska, složený z 24 hitů zpěvačky Hany Zagorové, je napsaný a herce v Kalichu čeká zkoušení. Hana Zagorová dala tvůrcům, zpěvákům a hercům volnou ruku a tak příběhy písní Haničky Písničky si diváci mohou poslechnout hned po prázdninách, 16. září. Hana Zagorová popřála Divadlu Kalich hodně zdaru v jejich práci a poskytla rozhovor.

Video soubor

Zdroj: Divadlo Kalich

Napadlo vás někdy, že by vaše písničky, které jsou častokrát samy o sobě ucelenými příběhy, mohly posloužit vyprávění příběhu na divadelním jevišti? Mou ctižádostí nebylo mít muzikál ze svých písniček, ale v posledních letech mi tři scénáře na muzikál došly a představte si, dva z nich se jmenují Biograf láska. Takže nějaký význam to asi má a já vlastně beru, a to jsem vždy hlásala, každou písničku jako uzavřené divadelní představení, tak jsem si říkala: A proč ne… 

Co vás přesvědčilo ke kývnutí na oslovení právě z Divadla Kalich? Asi libreto, vize celého týmu a pracovní nasazení. Když jsem viděla, že celý tým věnuje tomu projektu strašně moc práce, říkala jsem si, že vlastně já nemůžu kazit práci někoho jiného.

Příprava a vznik divadelního představení je kolektivní úsilí řady lidí a profesí. Do jaké míry nebo jakým způsobem jste se rozhodla na představení podílet vy osobně? Myslím si, že mým vkladem jsou písničky, které jsem dala k dispozici, a nerada bych se pouštěla do práce, kterou neumím nebo jí nerozumím.

Jeviště Divadla Kalich se v roce 2007 stalo místem vašeho návratu k herectví, které jste původně studovala. Jaké vzpomínky máte na muzikál Jack Rozparovač? Ty nejkrásnější a vůbec na Divadlo Kalich, protože tam funguje nějaký genius loci. Jednak se v něm moc krásně dělají koncerty, kterých jsem tam odehrála spoustu, a jednak Jack Rozparovač byl takový můj výlet do herectví a moc krásné představení. Měla jsem v něm, okamžitě mě napadá, jednu nádhernou písničku, kterou napsal Vašo Patejdl a která se jmenovala Já ty oči znám. 

Jak vznikala písnička Biograf láska, která dala muzikálu název, a jaký k ní máte vy osobně vztah? Je to jedno z mých dětiček, protože já svoje písničky, kterých jsem natočila víc než devět set, beru od chvíle, kdy si je vyberu, že je budu zpívat, tak trochu jako svoji rodinu. Biograf láska vznikl v období, kdy Jiří Zmožek měl z nebe úžasnou invenci a psal mi jeden větší šlágr než druhý, a Biograf láska k nim patří. 

Interpreti muzikálu nyní začnou korepetovat a až do zářijové premiéry vašimi písničkami intenzivně, téměř každodenně žít. Měla byste pro ně na začátku tohoto tvůrčího dobrodružství nějakou radu či vzkaz? Víte, já bych si nikdy netroufla dávat rady hotovým, výborným zpěvákům. Myslím si, že si s tím určitě poradí každý sám, jen bych trochu doporučila zapomenout na moji interpretaci a dát do toho kus svého názoru, kus svého já a prosadit svou osobnost.

Muzikálu Biograf láska uvede Divadlo Kalich a společnost No.Art poprvé 16. září 2022.