Divadlo pod Palmovkou nespí! Co se tam celý rok dělo?
Zdroj: Divadlo pod Palmovkou

Divadlo pod Palmovkou nespí! Co se tam celý rok dělo?

Vytvořeno dne 15.03.2021

Je to přesně rok, kdy Divadlo pod Palmovkou muselo stejně tak jako všechna ostatní divadla, poprvé zrušit představení kvůli pandemii Covid-19. Ten večer se na Palmovce měl hrát Faust. A právě Faust, mnohými prokletý, téměř symbolicky začal temné období české kultury. Nepřízeň osudu i po roce trvá a my vám přinášíme video, ve kterém shrnujeme uplynulý rok.

Celou dobu jsme se snažili a snažíme nadále neztrácet naději, být s vámi on-line a připravovat pro vás nové inscenace. Minulý rok přinesl mnoho nového. Naučili jsme se šít roušky, začali točit podcasty, streamovat pro vás čtení, připravili jsme rozhlasovou hru a natáčeli audiopovídky.

Doba dala také prostor pro vznik hudební kapely Divadla pod Palmovkou, která vydala svůj vánoční a Valentýnský klip. Jakub Albrecht získal cenu Divadelní kritiky 2019 za roli Bezrukého Frantíka a byl v úzké nominaci na cenu Thálie za mimořádný jevištní výkon, Tomáš Dianiška a jeho 294 statečných zvítězili v Cenách divadelní kritiky 2020 v kategorii Poprvé uvedená česká hra. Stalo se i hodně dalšího. Podívejte se na pandemický rok Divadla pod Palmovkou