Podívejte se na psychiatrii na natáčení filmu Slovo: Finger, Polívka, Mikulková, Olhová
Zdroj: herminapress

Podívejte se na psychiatrii na natáčení filmu Slovo: Finger, Polívka, Mikulková, Olhová

Vytvořeno dne 15.03.2021

Snímek Slovo vzniká v česko - slovenské produkci, režisérka Beata Parkanová si Slovo jako scenáristka sama napsala, film snímá slovenský kameramanem Tomáš Juríček, střihačem je Alois Fišárek, dramaturgem je Vít Poláček, hudbu skládá Jan P. Muchow.

Slovo se opírá o silné herecké výkony nejen ústřední dvojice Martin Finger a Gabriela Mikulková, ale všech postav. Ve vedlejších rolích se objeví Boleslav Polívka, Vladimír Polívka, Ondřej Sokol, Jenovéfa Boková, Petra Hřebíčková, Taťána Medvecká, Ján Jackuliak nebo Marek Geišberg, „Chtěli jsme, aby i tu sebemenší roli hrál skvělý a zkušený herec. V tomto příběhu je každá situace důležitá a díky všem hercům získají všechny drobné momenty na síle a opravdovosti,“ říkají jedním dechem producenti filmu Vojtěch Frič z love.Frame a Maroš Hečko z AZYL Production. 

“Scénář mě hned od prvního přečtení zaujal. Beatina drobnokresba všedních a zdánlivě nenápadných činností a promluv postav, které všichni známe z vlastních životů, mě nepřestává udivovat. V jejích příbězích se velká dramata odehrávají spíš skrytě a v tichu, ale o to víc s citlivým divákem zamávají,” říká k filmu Martin Finger.

Slovo sleduje příběh manželů Václava a Věry v letech 1968 a 1969. Vzájemně si dali slovo, že budou stát při sobě v časech dobrých i zlých. Doba a okolí je ale vystavuje zkouškám, Václav odmítá vstoupit do komunistické strany a tlak, kterému je vystaven po srpnu 1968, ho dožene do psychiatrického ústavu. Dodržet dané slovo je pro ně stále složitější.