Dvě hlavní role během týdne: Heřmánek ovládl pražskou divadelní scénu
Zdroj: Se svolením Divadlo Bez zábradlí

Dvě hlavní role během týdne: Heřmánek ovládl pražskou divadelní scénu

Vytvořeno dne 16.09.2021

V uplynulých dnech představilo Divadlo Bez zábradlí dvě nové inscenace - komorní činoherní hru s názvem Iliada a ikonický jazzový muzikál Cabaret, jež můžete také znát z filmové podoby s Lizou Minelli. V obou kusech září herec Karel Heřmánek ml., jež přebral po svém otci, legendárním herci Karlu Heřmánkovi, letos v lednu zavedenou pražskou scénu.

V Iliadě vystupuje v roli Básníka, který vás provází celou hrou. Jedná se totiž o monodrama. Oporu najde ve dvou múzách, které mu však zajišťují pouze hudební support. Neskutečný výkon, nepřeberné množství poměrně složitého textu dle kritik servíruje Heřmánek srozumitelně a s velkým nasazením.

,,Naprosto famózní, až neskutečné, co Karel předvedl, velký potlesk!” píše Lucie Š. a další divačka doplňuje ,,Nenacházím ještě stále slova. Bylo to úchvatné, dechberoucí a neopakovatelné… chci poděkovat za zážitek,” doplňuje ji Eliška K.

V broadwayském Cabretu pro změnu ukazuje, že oplývá také hudebním talentem. Taneční a pěvecká čísla, která zpracoval s humorem sobě vlastním, baví diváka od začátku do konce. Také zde pějí chválu na herce, kterého můžete znát z televizních projektů Hlava Medúzy nebo Anatomie života. ,,Kabaretiér Heřmánka je vymazlenější, než v Mendesově nastudování,” tvrdí divačka Anna H., která je velkou fanynkou této hry a shlédla různá nastudování. ,,To, co Karel předvádí na jevišti považuji za mimořádný výkon! Patří bezesporu mezi nejtalentovanější herce své generace.” přispívá pochvalou na účet mladého herce influencerka Lucie Van Koten.

Mladého herce v příspěvcích na sociálních sítích chválili také kolegové Pavel Šporcl s manželkou Barborou Kodetovou, Jana Bernášková, Daniela Šinkorová nebo Jana Švandová, které se slavnostní premiéry zúčastnili.

Zdá se, že Karel Heřmánek ml. tak zahájil novu éru Divadla Bez zábradlí s velkou pompou. Svým rodičům tak rozhodně ostudu nedělá a dokazuje, že nápad předat mu divadlo, kde převzal zodpovědnost za uměleckou agendu, ale také za samotný provoz, byl dobrým nápadem.