Ester Geislerová: Nejhorší ve vztahu je tolerance
Zdroj: Archiv

Ester Geislerová: Nejhorší ve vztahu je tolerance

Vytvořeno dne 19.11.2020

Opravdové přátelství se pozná ve chvílích, kdy o něco jde. A když jde o lásku, není to zrovna málo. Tehdy je opora nejbližších mimořádně cennou. Své o tom ví i Ester Geislerová (36), která vyrazila s nejlepší kamarádkou na první rande naslepo. Ne snad proto, že by sama hledala novou známost. Na schůzku ve třech šla jako doprovod v novém seriálu Terapie sdílením.

Roli nesmělé si v něm zahrála Eva Hacurová, která si pro osudové sblížení se svým protějškem z internetové seznamky překvapivě nevybrala žádnou kavárnu, ale koupaliště. A tak musely obě herečky do plavek, přestože venkovní teplota koupání zrovna nepřála.

Role chápavé kamarádky, do které Ester Geislerovou obsadil režisér Tomáš Pavlíček, není herečce a výtvarnici vzdálená ani v osobním životě.  Když zrovna netočí, nebo se nevěnuje uvedení nové módní kolekce, tráví hodně času svým projektem Terapie sdílením. Ten před třemi lety ho odstartovalo pár vztahových esemesek, které zveřejnila na sociálních sítích. Postupně začaly chodit další a spolu s nimi rostl i počet fanoušků, kterých má dnes přes 300 tisíc.

„Občas se stane, že se mě lidi ptají na radu. Od začátku říkám, že nejsem žádná odbornice, ani psycholožka. Ale zase jsem celkem zkušená žena a můžu občas nějakým způsobem zkusit přinést nějakou rychlou úlevu,“ připouští Ester. „Někdy jsou zprávy od fanoušků vtipné, ale někdy mě dost naštvou. To hlavně, když mi mladé holky píšou, že se s nimi někdo rozešel kvůli vzhledu. Když přijde taková zpráva, nedá mi to, a chvíli si s těmi holkami píšu, aby věděly, že na to nejsou samy,“ dodává autorka fenoménu, na základě kterého vznikl i osmidílný seriál internetové televize Mall.tv.

Sama se přitom radši než radami druhých řídí vlastním rozumem a srdcem. Za nejhorší doporučení, které kdy dostala, považuje to, že má být tolerantní. „U nás se často zaměňuje tolerance s respektem. Vytváří to pak takový korupční prostředí, já ti toleruju tohle a ty mě zase budeš tolerovat tohle, a už to může zavánět nějakým problémem. Tolerance často vytváří celou řadu zmatků,“ myslí si nejmladší z trojice sester Geislerových, která své přání natočit podle krátkých zpráv seriál proměnila v realitu s pomocí režisérky Johany Ožvold a dramaturga Karla Spěšného.