Eva Burešová v ZOO klame. Místo miminka je v zavinovačce panenka
Zdroj: TV Prima

Eva Burešová v ZOO klame. Místo miminka je v zavinovačce panenka

Vytvořeno dne 29.03.2023

Zdá se, že ten, kdo na malého Péťu nejvíc platí, když nemá u sebe maminku, je Tomáš Klus coby fotograf Filip. V okamžiku, kdy je třeba, nastupuje jako chůva, která to s malým chlapečkem umí na výbornou. „Ve chvíli, kdy malého dostanu do ruky, přebírám za něj zodpovědnost. Je to ale, jako kdybych hrál se svým dítětem. Díky tomu, že mám za sebou už tři taková miminka, tak nemám pocit, že bych byl nějak nervóznější v momentě, kdy s ním hraju a kdy hraju s hereckým kolegou. Pro mě je to vlastně stejné, protože člověk se soustředí na to, aby byl v dané situaci co nejpřirozenější,“ popisuje Tomáš Klus, jak se cítí na place se svými nemladšími hereckými kolegy.

Prakticky nulové zkušenosti má v tomto případě Michaela Pecháčková, která coby Sid rovněž nastupuje jako chůva. „V tomto ohledu mi chybí praxe. Přiznám se, že když jsem poprvé dostala prcka do náruče, trochu jsem se bála. Moc jsem nevěděla, jak ho správně držet, aby se mu něco nestalo nebo nezačal plakat. Nakonec se to zvládlo, ale zapotila jsem se,“ přiznává herečka.

Jakmile se rozezní ateliérem dětský pláč, o který se ale postarají zvukaři, nastoupí na scénu kytara a Filip. To je totiž spolehlivé uspávadlo. „To, jakou písničku hraju, je většinou dáno scénářem. Nějak to vyplývá ze situace a já se tím nechávám pohltit. Jednou se stalo, že jsem přijel pozdě domů a nestihl jsem se to naučit, tak mně bylo dovoleno, že můžu zahrát jednu svoji písničku,“ prozrazuje Klus.

O hlavního hrdinu Péťu se dělí dva chlapečci, Matyáš a Viktor, a taky panenka. Ta nastupuje v okamžiku, kdy není třeba, aby bylo miminku vidět do tváře, nebo pomáhá hercům při zkouškách. „Nejsem si jistý, jestli ho to moje hraní na kytaru zrovna uklidňuje, ale rozhodně ho to zaujme. Pokud na něj není dítě zvyklé z domova, tak nevím, jestli se uklidní, ale každopádně ho uhrane a udrží na nějakou dobu pozornost,“ prozrazuje tajemství Tomáš Klus. V okamžiku, kdy se rozezní kytara, tak se opravdu malý Péťa na zpěváka pověsí očima a soustředěně ho pozoruje.