Zlobivá dvojčata míří do ZOO. Od sebe je nerozezná ani Marek Němec
Zdroj: TV Prima

Zlobivá dvojčata míří do ZOO. Od sebe je nerozezná ani Marek Němec

Vytvořeno dne 26.10.2022

Protože zrovna latinu neseká, nastoupí Tes do zoo, jelikož jí soud nařídil veřejně prospěšné práce, a tím vstoupí zároveň i do života Viky Janečkové v podání Evy Burešové. A kde je Tes, tam musí být i Izy.

„Většinou jsme hrály dvojčata, když jsme byly mladší, pak dlouho ne, a teď jsme zpátky spolu. Překvapilo mě, že nás oslovili, jelikož si už nejsme tak podobné jako v dětství,“ přiznává starší z dvojčat – Barbora alias Tes. A i když jsou to dvojčata, tak o tom, kterou postavu budou hrát, rozhodovat nemohly. „Původně jsem měla hrát Tes já, ale na poslední chvíli se to změnilo. Izy je trochu větší mrcha, která se neustále snaží lanařit sestru do podvůdků,“ popisuje svoji seriálovou úlohu Lucie coby Izy. „Asi když nás viděli na produkci, tak si řekli, že Lucka vypadá víc drsněji než já,“ usmívá se Barbora, která v seriálu ZOO diváci uvidí jako první. „S Evou hraji jen já, jelikož to, že jsme dvojčata, zatím před Viky tajíme,“ prozrazuje počáteční zápletku o dvě minuty starší Barbora. To ale neznamená, že Izy se v ději neobjeví, naopak. Náramně se to hodí do krámu podvodníku Charliemu (Marek Němec), který má tyhle dvě pod křídly. A tak se postavy Izy a Tes začnou prolínat dějem ZOO.

„Nevadí, kterou hraju, protože obě postavy jsou skvěle napsaný. Beru je jako Robina Hooda v dámském provedení. A i když okrádají lidi, tak jen ty horší, než jsou ony,“ prozrazuje svoji úlohu seriálová Tes. „Musím říct, že nikdy jsme ještě nehrály dvojčata, která by byla hodná. Nevím, co to je za představu, že každá dvojčata musí být podvodníčci, ale na druhou stranu... Herecky je to krásná práce,“ přiznává Barbora. A to přináší logickou otázku, kolikrát se v dětství holky vyměnily a udělaly si z někoho legraci. „Hodněkrát!“ vyhrkne bez rozmýšlení Barbora. „Hodně jsme se měnily na táboře v oddílech, při zkoušení, ten potencionál jsme uplatňovaly, ne že ne,“ vysvětluje s potutelným úsměvem Lucie. „Stejné to bylo, když jsme dorazily na natáčení. První dny byly problémy a neustále si nás pletli,“ směje se Barbora a dodává, že maskérky v tom už mají pořádek. „Občas se to zkrátka stane, a i kolegům hercům.“

Své o tom ví i Lída Molínová coby hospodyně Ilonka Lišková, kterou dvojčata s Charliem podědili i s bytem. „No, musím říct, že mám co dělat, abych ty dvě od sebe poznala, a ještě když jsou stejně oblečené, učesané, nalíčené… Jsou k nerozeznání. A hůř na tom je ještě Marek Němec, ten tedy taky hodně váhá, která je která. Diváci, máte se na co těšit,“ slibuje herečka, která nikdy neztrácí dobrou náladu. Ani v okamžiku, kdy si plete jména dvojčat. „Na to jsme taky zvyklé,“ smějí se obě.