F2 v Soči:  Delétraz v poli poražených, po bodech sahal jen Piquet
Zdroj: Dutch Photo Agency

F2 v Soči: Delétraz v poli poražených, po bodech sahal jen Piquet

Vytvořeno dne 29.09.2020

Z pohledu Charouz Racing System to v rámci Velké ceny Ruska nebyl povedený víkend. Louis Delétraz jakoby přišel o veškerou formu, kterou se pyšnil minulý závodní víkend v Mugellu. Pedro Piquet měl v neděli hromadu smůly, slibně rozjetý závod mu zhatila červená vlajka po ošklivé nehodě. Šampionát FIA-F2 teď čeká dlouhá pauza, celý kolotoč se sejde až na konci listopadu v Bahrajnu.

Oba dva dny poznamenaly nehody.

Oba dva dny poznamenaly nehody. V sobotním hlavním závodě se odjelo jen pár metrů, když se do hromadné kolize přimotaly i oba vozy Charouz Racing System. Pro Delétraze i Piqueta tím závod v podstatě skončil. Zejména Brazilec se sice snažil prokousávat kupředu, krátce před cílem však museli oba piloti české stáje znovu do boxů a bylo i po posledních nadějích na alespoň trochu ucházející výsledek. Navíc Švýcar byl dvakrát během závodu penalizován.

Na start nedělního sprintu se Delétraz s Piquetem postavili s odhodláním napravit si pošramocenou reputaci. A znovu se lépe dařilo Brazlcovi. Švýcar jakoby byl myšlenkami jinde, snad v Le Mans, kam si odskočil v průběhu týdne a zřejmě někde cestou zapomněl i formu. Naopak Piquet se dral dopředu, když do osudu závodu v Soči opět zasáhla nehoda.
Ošklivě vypadající karambol Ghiotta a Aitkena přišel zrovna ve chvíli, kdy se Piquet dostával na bodované pozice. Ze sedmnácté příčky na startu do byl úctyhodný výkon. Bohužel pravidla hovoří jasně – v případě nehody je směrodatné pořadí kolo před incidentem. A bohužel pro Piqueta to znamenalo pouze deváté místo, zatímco oba „hříšníci“, kteří ze zdemolovaných aut naštěstí odešli po svých, připisují na svá konta body.

Radost Micka Schumachera ze včerejšího vítězství má takovou malinkatou skvrnku.

A možná ještě jedna zvlášnost. Radost Micka Schumachera ze včerejšího vítězství má takovou malinkatou skvrnku. Komisaři na jeho voze objevili nehomologovaný motůrek DRS, nad čímž FIA ještě přimhouřila oko. Ovšem skutečnost, že šéf stáje Prema René Rosin „dirigoval“ Němcovu výměnu pneumatik z boxové zídky (a tím se jako nedovolený dodatečný člen týmu aktivně zapojil do této operace)  ovšem čtyři týmy nespolkly tak benevolentně a podali protest. Rosin dostal pokutu 10.000 Eur a případ tím byl vyřízen. Mick tedy začíná svému jménu skutečně dělat všechnu čest. I jeho otci přezdívají kritikové kvůli podobným „nesrovnalostem“ z roku 1994 dodnes „Schummel-Schumi“ (Podvodníček-Schumi). Tato kauza v každém případě vrhá podivné stíny na Schumacherovo zázračné zrychlení během letošní sezony.

Na týmy F2 čeká dlouhá dvouměsíční přestávka. Sezonu budou uzavírat dva podniky v Bahrajnu až o poslední listopadový a první prosincový víkend.

Antonín Charouz, majitel týmu, řekl: „Se závody v Rusku rozhodně nemůžeme být spokojeni. Louis se bohužel nedokázal po Le Mans rychle adaptovat na jiný typ vozu a na jeho výkonech to bylo znát. Pedro jel zejména v neděli skvěle, zřejmě by dojel na bodech. Hlavní ovšem je, že Ghiotto a Aitken z nehody vyvázli bez zranění. Během pauzy se musíme dobře připravit na Bahrajn, finále šampionátu chceme rozhodně zajet lépe, než v Soči.“