F3 na Silverstone: Fraga má první bod, zlepšení týmu je jasně viditelné
Zdroj: herminapress

F3 na Silverstone: Fraga má první bod, zlepšení týmu je jasně viditelné

Vytvořeno dne 11.08.2020

Pokud by se v rámci Velkých cen FIA F3 nejela kvalifikace, piloti Charouz Racing System by dost možná patřili do elitní desítky a měli tak zajištěn pravidelný přísun bodů. Kvalifikace je však nedílnou součástí víkendu, dokonce by se dalo říct, že ta nejdůležitější. David Schumacher, Igor Fraga i Roman Staněk ji na okruhu v Silverstone opět nezajeli dobře. Přesto je po závodech na bývalém vojenském letišti důvod k alespoň malé oslavě.

Už sobotní hlavní závod jasně ukázal, že jezdci rychlost mají. David Schumacher se z 22. místa na startu dostal až na solidní 15. Igor Fraga odstartoval 26., v cíli byl 18. O tři místa si polepšil i Roman Staněk, ovšem 22. příčka není ničím, co by měl oslavovat. Svědčí to však o tom, že závodní tempo špatné není, všichni tři se také vyhýbají kolizím, což je samozřejmě důležité. Coby nováčci se však ještě nedokázali popasovat s pátečním tlakem a nutností zajet rychle během relativně krátké doby.Nedělní sprint tak byl logicky poznamenaný kvalifikací i prvním závodem a pilotům české stáje nezbývalo, než se pokusit o další stíhací jízdu. Hned v úvodu se Schumacher nezaviněně přimotal ke kolizi a závod pro něj skončil. Naopak Fraga na strkanicích vydělal a posunul se na průběžné 13. místo, které nakonec ještě o dvě místečka vylepšil. Za chvíli ale bylo ještě veseleji.

Antonín Charouz, majitel stáje, řekl: „Všichni tři jezdci ukázali, že jsou rychlí. V sobotu i v neděli se dostali o mnoho míst dopředu. David měl bohužel smůlu, ale Igor i Roman předvedli dobrý závod. Jsem rád, že máme první bod, ale musíme dále tvrdě pracovat. Kvalifikace je stále problém, ale snad už v Barceloně ukážeme, že i v tomto ohledu jdeme s našimi nováčky směrem kupředu.“

Místo přemítání, proč bodovaná desítka znovu unikla, přišla zpráva o pětisekundové penalizaci Enza Fittipaldiho. Neštěstí pro jednoho Brazilce znamenalo štěstí pro druhého a Fraga už tak nemá v kolonce bodů na kontě nulu, ale jedničku. Dobrý závod zajel i Staněk. Po restartu za safety carem kroužil 19. a díky velmi slušné jízdě se „prokousal“ až na konečnou 15. pozici.

Suma sumárum, už to konečně začíná vypadat lépe. Fraga potvrdil, že to může jít. A když se k tomu přidá alespoň průměrná kvalifikace, může to být z českého pohledu hodně zajímavé. Zlepšující se formu budou moci jezdci Charouz Racing System potvrdit už následující víkend na okruhu v Barceloně.