Info pro milovníky divadla: Jakým kusem začne Divadlo v Dlouhé novou sezonu?
Zdroj: herminapress

Info pro milovníky divadla: Jakým kusem začne Divadlo v Dlouhé novou sezonu?

Vytvořeno dne 10.08.2020

 

Divadlo v Dlouhé v září vstoupí do 25. sezony. Chcete-li být při tom, můžete si vstupenky opatřit už v červnu a o prázdninách se v klidu těšit na svěží kulturní zážitky, jejichž intenzitu násobí koronavirovou pandemií vynucená mnohatýdenní přestávka. Začátek nové sezony bude patřit odložené premiéře rozverné komedie Bez roucha světoznámého dramatika Michaela Frayna. Do divadelního zákulisí těsně před premiérou a během repríz diváci poprvé nahlédnou 9. září, další příležitost se naskytne hned 10. září a 28. září, kdy bude představení předcházet setkání s tvůrci.

Další událostí v zářijovém programu je 20. září vzpomínkový večer k nedožitým šedesátinám spoluzakladatele Divadla v Dlouhé režiséra, básníka a pedagoga Jana Borny – Jan Borna 60. Ostatně, dobrým důvodem, proč se vypravit do Divadla v Dlouhé, jsou všechna zářijová představení – oblíbené repertoárové stálice: Tajný deník Adriana Molea ve věku 13 a ¾, Mnoho povyku pro nic, Lucerna, Sonety, Souborné dílo W. Shakespeara ve 120 minutách.

Neustává ani tvorba a zveřejňování podcastů, které můžete odebírat i v aplikacích SoundCloud, iTunes a PodBean. Záznamy celých inscenací, hudební klipy a další obrazový materiál z historie divadla nadále nabízí archiv pro opravdové fanoušky.