Fanynky Bena Cristovaa se o svého miláčka bály. Létal vzduchem a jezdil na lvu
Zdroj: herminapress

Fanynky Bena Cristovaa se o svého miláčka bály. Létal vzduchem a jezdil na lvu

Vytvořeno dne 05.10.2022

Ben Cristovao odehrál svůj druhý koncert v O2 areně. Velkolepou show připravoval měsíce pod režisérským vedením Jakuba Vedrala. Mezi hosty se představil například Rytmus, Ego, Majk Spirit, Mirai Navrátil, Adam Mišík a Calin. Koncert byl pořádaný s ohledem na uhlíkovou stopu, kterou po sobě zanechá.

Ve spolupráci s režisérem Jakubem Vedralem tak vznikal koncept komplexního zážitku. "Nechtěli jsme nabídnout "jen" skvěle připravený koncert, ale show, která má obsahově několik plánů, kde Bena silně doplňuje silný originální vizuální obsah a také velké dekorace a loutky. Ben je silná osobnost, jeho životní příběh je fantastický, jeho názory a postoje určují trendy. V O2 areně jsme vytvořili atmosféru, kde dialog mezi ním a návštěvníky probíhal s neuvěřitelnou intenzitou," uvedl Jan Kočí za XLAB. 

Ben musel během koncertu zvládnout hned několik složitých artistických prvků, na které se několik měsíců připravoval. Jezdil na mechanickém, několik metrů vysokém lvu, nebo létal nad diváky zavěšený na systému lan.  

Role předskokana se zhostil zpěvák Marcell se svou kapelou, poté se stal po boku zpěvačky Laury Weng, backvokalistou koncertu Bena. Mezi hosty se představil Adam Mišík, Mirai Navrátil, Supa, Ego, Rytmus, Majk Spirit, Calin, Kojo, STEIN27, fiedlerski. Celá show byla dlouhá přes dvě a půl hodiny.

Produkce koncertu byla zaměřená nejen na show samotnou. Benův management Championship Music se zaměřil také na snahu o redukci uhlíkové stopy koncertu. V hale bylo k dispozici k zakoupení na 2000 zálohovaných kelímků, které doplnily obvyklé jednorázové kelímky, které O2 arena stále využívá. V rámci občerstvení byla klasická fast foodová nabídka haly doplněná o veganské varianty v počtu tisíce porcí.

V oblasti udržitelnosti koncertu se aktuálně chystá velký audit spotřebované energie za celý provoz show. „Od příprav až po poslední úklid haly a následné jednání s poskytovateli certifikované elektřiny z obnovitelných zdrojů a tzv. ofsetovými řešeními, kde za vybrané oblasti spotřeby budeme hledat kompenzace,“ vysvětluje Lukáš Rychtařík za Championship Music.