Film Arvéd je v kinech. Je natočený podle skutečných událostí
Zdroj: herminapress

Film Arvéd je v kinech. Je natočený podle skutečných událostí

Vytvořeno dne 25.08.2022

 

Slavnostní premiérou vstoupil do kin pozoruhodný film, natočený podle reálných událostí. Nese název ArvédVypráví o tom, kam až jsme schopni zajít, abychom dosáhli svého cíle. A Jiří Arvéd Smíchovskývýznamný hermetik, okultista, vyznavač černé magie a mimořádně vzdělaný člověk s geniální pamětí byl ochoten jít až k hranicím samotného pekla.

Režisérem a spoluscenáristou filmu je Vojtěch MašekV hlavních rolích filmu Arvéd se představí Michal Kern, Saša Rašilov, Martin Pechlát, Jaroslav Plesl a Vojtěch Vodochodský.

V menších rolích se objeví Ivana Uhlířová, Pavlína Štorková, Vojtěch Vondráček a Tomáš Kobr. Důležitou součástí hereckého obsazení jsou i vynikající slovenští herci Robert Jakab, Zvonko Lakčevič nebo Marian Labuda v roli bachaře.

Život a smrt Jiřího Arvéda Smíchovského (Michal Kern) jsou dodnes obestřeny mnoha tajemstvími. Za války jako nacistický konfident zachránil před koncentračním táborem Štěpána Plačka (Saša Rašilov). Po válce se jejich role otáčí, Plaček splácí dluh a zařídí, že soud za spolupráci s nacisty nepožaduje pro Arvéda smrt, ale odsuzuje jej pouze na doživotí. Tím však vzájemné služby nekončí. Plaček jako vyšetřovatel státní bezpečnosti využívá Arvéda ke svým cílům, k usvědčování nepohodlných osob. Za jeho služby mu oplácí výhodami prominentního vězně a především Arvédovou největší drogou – vzácnými okultistickými knihami ze zkonfiskovaných knihoven. Arvéd a Plaček rozehrávají šachovou partii. Hra o duši vstupuje do finále.