Fotky operní divy Kněžíkové bez make-upu: Kila malovátek si nechá na jeviště
Zdroj: Petr Weigl

Fotky operní divy Kněžíkové bez make-upu: Kila malovátek si nechá na jeviště

Vytvořeno dne 20.11.2020

V listopadu se měla operní pěvkyně Kateřina Kněžíková objevit ve dvou projektech pro ni zcela zásadních. Debut s Vídeňskými symfoniky ve slavné koncertní síni Musikverein ve Vídni, se díky útokům a lockdownu musel zrušit i u našich rakouských sousedů a také koncerty pod taktovkou slavného dirigenta Sira Johna Eliota Gardinera s Českou filharmonií, potkal stejný scénář. 

„Ani nedokážu vypovědět, jak mě to hrozně mrzí,“ říká Kateřina Kněžíková, „ale doufám, že se najdou náhradní termíny, jako zatím u většiny zrušených koncertů. V letošním roce je to už druhý velký operní projekt, po Káťi Kabanové, který se díky restrikcím nemůže uskutečnit." Kateřina je jednou z našich nejobsazovanějších operních pěvkyň. Její kalendář je za normální situace denně nabitý programem a k tomu se stará o své dvě malé dcerky (které má s manželem Adamem Plachetkou), z nichž jedna letos nastoupila do první třídy.

Kateřina nafotila fotografie, které nejsou pro operní divu tak typické.

„Věnuji se nyní dětem, distanční výuce, pořádkům a zahradě. Za normální situace je velmi složité se domluvit s fotografem na celém dni focení, tak alespoň k něčemu je toto zpomalení dobré. Mám radost, že jsme stihli nafotit nové fotografie se skvělým Petrem Weiglem na zámku Herálec.“

Kateřina nafotila fotografie, které nejsou pro operní divu tak typické, má přirozený make up, vlasy. Fotografovi Petrovi Weiglovi se podařilo krásně zachytit její přirozenou krásu. 

„Fotky z  jeviště mají zcela jiný charakter, nehledě na to, že mě prakticky nelze vyfotit v klidu. Je to úplně jiná disciplína. Když vidím fotografie z představení, nedá se na to koukat. Člověk má otevřenou pusu, nějakou grimasu. Málokdy si připadám krásná, ale člověk se aspoň pobaví,” směje se Kateřina. „Na jevišti musí samozřejmě být make-up výrazný, aby rysy obličeje na tu dálku vynikly. Já tomu říkám a lá ruská truhla,“ dodává.” 

Má snad nějakou profesionální deformaci? „Ano, rozhodně mám. Ráda jsem upravená a u make-upu bych neustále přidávala. Vždycky mám pocit, že je to málo. Ale je velkou pravdou, že když se líčit nemusím, nehrnu se do toho." 

Jak to Kateřině sluší se můžete přesvědčit sami.