Fotožurnál: Premiéru muzikálu Troja si nenechaly ujít známé osobnosti. Kdo byl zvědavý?
Zdroj: herminapress

Fotožurnál: Premiéru muzikálu Troja si nenechaly ujít známé osobnosti. Kdo byl zvědavý?

Vytvořeno dne 02.02.2024

Dlouho očekávaný muzikál Troja měl v Divadle Broadway velkolepou premiéru. V legendárním příběhu o krásné Heleně nechyběly emoce, hrdinství, přátelství, láska, pomsta či zrada. To vše podtržené krásnou hudbou, na níž se podílel tým hudebníků, a vše 32 písní otextoval Václav Kopta.

Na premiérovém jevišti excelovali Vojtěch Drahokoupil, Jitka Boho, Peter Pecha, Josef Vojtek, Josef Vágner, Oldřich Kříž, Alžběta Bartošová, Marian Vojtko a další.

„Mám rád film a také herce Brada Pitta, který v něm hraje krásného Achilla. Toho mi bohužel nedali, vyfasoval jsem lotra Agamemnoma. Záporné role mi docela jdou, tam se vždycky najdu, je to lepší než hrát prince. Toho ani neumím, jednou jsem ho hrál v opeře, stál jsem v koutě a zpíval. A to byl princ,“ uvedl před premiérou Marian Vojtko o své roli krále.

Pro Jitku Boho byla role Heleny velkou muzikálovou příležitostí. „Když přišla nabídka z Divadla Broadway na roli v muzikálu Troja, byla jsem v šoku.  Sice jsem vystupovala v Tváři, ale s divadlem zkušenosti nemám. Jsem dříč, tak se toho nebojím,“ uvedla Jitka Boho.

Nový muzikál si nenechaly ujít známé osobnosti. Do hlediště zasedli Michal David, Helena Vondráčková, Petr Janda s celou rodinou, Karel Vágner, Václav Kopta s manželkou a dcerou Janou, Veronika Žilková s přítelem Josefem Homoláčem, Štěpánka Duchková s manželem, Ondřej Havel s těhotnou manželkou, Jiří Strach s manželkou, Jakub Kohák a další známé tváře.

Video soubor

Zdroj: Aplausin.cz