Hádek, Ferro a Kozub jedou do Španělska. Láká je Grand Prix
Zdroj: Se svolením produkce filmu Grand Prix

Hádek, Ferro a Kozub jedou do Španělska. Láká je Grand Prix

Vytvořeno dne 07.05.2021

Režisér Jan Prušinovský, tvůrce filmů Okresní přebor, Kobry a Užovky nebo seriálu Most! začal v severních Čechách natáčet svůj nový film. V hlavních rolích komedie Grand Prix se objeví Kryštof Hádek, Robin Ferro a Štěpán Kozub.

Ty doplní Anna Kameníková, Miroslav Donutil, Marek Daniel, Tatiana Dyková, Cyril Drozda a Eva Hacurová. Vrcholem snímku by mělo být natáčení během Velké ceny Formule 1 poblíž katalánské Barcelony. Za tímto účelem tvůrci spustili crowdfundingovou kampaň na českém portále Donio. Premiéra v tuzemských kinech je naplánována na 17. listopadu 2022.

Velká část filmu se bude natáčet v autentických lokacích severočeského Cvikova a jeho okolí, kde ve středu 5. května padla první klapka. Poté se tvůrci přesunou do Německa, Francie a Španělska. Dotáčky jsou plánovány na příští rok.

“Chceme nahlédnout do kolotoče Formule 1, což pro malou českou produkci není vůbec jednoduché. Točit letos prázdné tribuny by nám ale bylo k ničemu. Proto jsme se rozhodli, že film dotočíme příští rok, doufejme že přímo během Velké ceny Španělska. Věříme, že svět se v té době s pandemickou krizí už dostatečně vypořádá a formule se opět pojedou za divácké účasti. Je to ovšem finančně hodně náročné, a proto jsme k filmu spustili crowdfundingovou kampaň,” říká producent Ondřej Zima, který za napojení na Formuli 1 vděčí Pavlu Turkovi. Ten v seriálu působil sedmnáct let, absolvoval přes 250 Velkých cen a tvůrcům zprostředkoval klíčové kontakty. Nyní Turek stojí v čele projektu Automobilist, který díky oficiálním partnerstvím s významnými značkami včetně F1 oživuje na svých uměleckých plakátech a obrazech zásadní momenty z motoristické historie. Automobilist se stal ambasadorem filmu.