Herec Petr Nárožný slaví 85. narozeniny. Prozradil recept na stáří
Zdroj: herminapress

Herec Petr Nárožný slaví 85. narozeniny. Prozradil recept na stáří

Vytvořeno dne 14.04.2023

Oblíbený herec Petr Nárožný slaví dneska 85. narozeniny. Má za sebou řadu úspěšných filmových i divadelních rolí. Diváci si ho pamatují například z filmů či seriálů Sanitka, Hospoda, Jáchyme ho do stroje, S Čerty nejsou žerty, Velká vlaková loupež, Svatba upírů a jeho hlasem mluví Mach a Šebestová ve stejnojmenném Večerníčku.

Petr Nárožný vystudoval stavební fakultu a k herectví se dostal přes profesi konferenciéra. Jako herec začínal v Semaforu, kde vystupoval v komické trojici s Luďkem Sobotou a Miloslavem Šimkem. Vážnějším rolím se věnoval až později, když nastoupil do Činoherního klubu. Se svým osobitým humorem zaujal i filmaře komedií, jeho prvním filmem byla komedie Jáchyme, hoď ho do stroje.

Petr Nárožný je rád, že stále může hrát divadlo. Je k vidění například v Divadle Lucie Bílé, kde exceluje po boku Veroniky Freimanové ve hře Milionový údržbář. „Já si myslím, že jediná brzda stáří, skutečná brzda stáří, je prostě práce. Ale povinnost práce, ne jako koníček,“ uvedl herec a myšlenku rozvedl. „To vždycky, když mne začne nějaký starý vrstevník, dědek nad hrobem, teda můj kamarád, spolužák, začne vykládat, kolik má koníčků, kolik má nepřečtených knih, já mu říkám: „A jaký máš koníček?“ On říká: “Rybář.“ Já říkám: „Fajn. Položme si, jak říká náš prezident, jednoduchou otázku, jestli když leje, sypeš na ryby?“ „No to nepůjdu, to se na to vykašlu.“ Já říkám: “Tak, a ono prší jako z konve, já se musím oholit, obléct, dojít do divadla, odehrát to a hlavně to odehrát s o dvě generace mladšími lidmi. A ti nebudou hrát podle mne, ti se nebudou přizpůsobovat dědkovi. Já se musím přizpůsobit jim. Já si myslím, že tohle je jediná pravá brzda stáří,“ dokončil herec téma stáří a práce před třemi lety v pořadu Host Lucie Výborné.