Herečka Petra Bučková aneb chvilky s českou Amélií z Montmartru. Čtení pro klidný víkend
Zdroj: herminapress

Herečka Petra Bučková aneb chvilky s českou Amélií z Montmartru. Čtení pro klidný víkend

Vytvořeno dne 22.05.2021

Jsou v životě momenty, které kolem vás proletí a vlastně je ani nezaregistrujete. Nic méně, připusťme možnost, že některý z možných momentů vám mohl změnit život a jen díky tomu, že jste příkladně otočili hlavu jiným směrem, zazvonil vám telefon nebo jste zakopli, onen moment „odletěl“ do nenávratna. Trápit se s tím vlastně vůbec nemusíte a taky se s tím netrápíte, protože o té chvilce vlastně vůbec nevíte. A je to tak v pořádku.

Stejně je to i s lidmi, které potkáváte. Minete jich za den stovky. Za léta tisíce. Možná byl mezi nimi člověk, který vám při šťastné shodě náhod mohl změnit život, anebo alespoň zpříjemnit den. To mnohdy stačí. Potkat člověka, který udělá den radostnější. Když takového potkáte a uvědomíte si to, pak teprve přijde POZNÁNÍ, jakou jste měli kliku a tuhle chvilku nepromeškali, tedy si z hlediska času a prostoru vše sedlo jak mělo.

S herečkou Petrou Bučkovou jsem se v životě nepotkal. Věděl jsem kdo a co je. To ano. Jen shoda náhod (a Nikol Heřmánková) nás svedla dohromady. Když se fotograf a fotografovaný člověk neznají a mají vzniknout dobré fotky, je z mé zkušenosti jisté, že fotografie pořízené během prvních deseti minut můžete vyhodit. V oněch deseti minutách totiž tito dva lidé zjistí, jestli na sebe slyší.

A pak to buď funguje, nebo také ne. S Petrou Bučkovu to fungovalo, dá se říct okamžitě. Navíc ve chvíli, kdy jsme na dvoře žižkovského činžáku objevili dámské kolo s nákupním košíkem na řídítkách, jsme oba věděli, že nejsme na Žižkově, ale v Paříži a hrajeme si na Amélii z Montmartru. Petra měla před generálkou v Divadle Na zábradlí a čas letěl až běda, ale těch deset minut, co jsme fotili na kole, byla chvíle, jako z jiného světa. Nic jiného neexistovalo…

Když jsem se pak na monitoru díval na fotky s Petrou, uvědomil jsem si, že to (snad) byla právě ta chvíle, kterou jsem nepromeškal a zachytil ji v čase a prostoru a tak trochu jsem se lekl myšlenky, kolik takovýto chvil jsem v životě již zmeškal.

Tak vám přeji hezký víkend a doufám, že se vám fotky s Petrou budou líbit.