Svaly, kosti, mozek, srdce! Jak funguje lidské tělo, zjistíte na fantastické výstavě Body Worlds
Zdroj: JVS Group/Body Worlds

Svaly, kosti, mozek, srdce! Jak funguje lidské tělo, zjistíte na fantastické výstavě Body Worlds

Vytvořeno dne 21.05.2021

Na Výstavišti v Brně byla dne 1. května, jako jedna z prvních kulturních akcí v České republice, zahájena výstava o lidském těle Body Worlds – Cyklus života. Výstava na fascinujících celotělových exponátech z evropské dílny vynálezce plastinace Gunthera von Hagense představí koloběh lidského života.

Kulturně vzdělávací výstava Body Worlds, která je především oslavou lidského těla, provede své návštěvníky celým cyklem lidského života od početí, přes zrození, růst, dospělost, stáří až ke smrti. Návštěva výstavy je naprosto bezpečný způsob návratu ke kulturnímu životu v České republice. Výstava je skvělým cílem pro lidi zajímající se o zdravý životní styl, rodiny s dětmi i školní skupiny, a má edukativní charakter.

Výstava na ryze evropských exponátech ukazuje lidské tělo do všech detailů. Od kůže přes svalstvo, kostru až k nervovému systému, oběhové soustavě, dýchací soustavě a všem orgánům lidského těla.

„Na základě našich intenzívních jednání s vládou, hygieniky a epidemiology věříme, že výstavy budou od května otevřeny ve stejném režimu jako nákupní centra.  A naše výstava je pro návštěvníky z hygienického hlediska zcela bezpečná. Velmi přísně dodržujeme všechna hygienická opatření a jsme hrdí, že právě naše výstava je jednou z prvních kulturních akcí otevřených v České republice," říká Viliam Ďuriš, promotér výstavy.

Výstava Body Worlds doslova vtáhne návštěvníky do aktivního průzkumu vlastního těla. Na speciální instalaci „anatomického zrcadla“ lidé uvidí, jak jsou uloženy orgány uvnitř jejich vlastního těla. 

Výstava Body Worlds klade velký důraz na zdravý životní styl, upozorňuje nejen na rizika způsobená kouřením, ale věnuje se také obezitě, cukrovce a dalším civilizačním chorobám. Zčernalé plíce kuřáka jsou odstrašujícím příkladem, stejně jako tělo s vrstvami podkožního a meziorgánového tuku.