Herečku Sabinu Laurinovou vyhodili kvůli Malé smůle z divadla! Nyní přemýšlí o psaní knížek.
Zdroj: herminapress

Herečku Sabinu Laurinovou vyhodili kvůli Malé smůle z divadla! Nyní přemýšlí o psaní knížek.

Vytvořeno dne 13.09.2023

Herečka Sabina Laurinová jako Alice Novotná se v seriálu ZOO pustila do psaní sci-fi. Kniha s názvem Spadlá z nebe je na světě a ani sama herečka nezůstala pozadu. I Sabina Laurinová má zkušenost s tím, jak fantazii převést na papír.

„Napsala jsem hru Malá smůla, která byla určená pro moje spolužačky na základní škole. Byla jsem asi v páté nebo šesté třídě, ale docela úspěšně jsme ji nazkoušely asi s deseti holkami a hrály jsme ji pak několikrát na škole v přírodě,“ poodhalila herečka svoje tvůrčí tajemství.

Dokonce se autorka a herečka se svým dílem dostala až na DAMU. „Hrály jsme Malou smůlu tehdy na malém jevišťátku na DAMU jako hosté pro ročník mého táty, ve kterém byl tehdy Ivan Trojan, Lukáš Hlavica, Mirka Pleštilová a další. Dostali jsme příležitost ji zahrát před profesionálním publikem. Bavilo nás to, protože jsme se mohly ulejt ze školy. Také nám pořád tleskali a my jsme to natahovaly a natahovaly, až nás nakonec museli vyhodit, protože jsme to hrály dva dny.“ Tím umělecké pnutí Sabiny Laurinové neskončilo, vrhla se dokonce i na pohádky. „Taky jsem psala televizní pohádky, ale většinou jsem napsala jen první stránku. Zato jsem měla úžasné obsazení. Třeba Janu Hlaváčovou, pana Munzara, pana Preisse, Janu Preissovou, pana Hrušínského. Ale tím jsem skončila,“ směje se herečka a přiznává, že její Alice to dotáhla mnohem dál.

„To jsou moje spisovatelské začátky. Se psaním koketuju, mám v hlavě tři náměty, které bych chtěla napsat, ale zatím jsem se k tomu nedostala. Člověk na to potřebuje mít to správné rozpoložení. Asi to přijde ve správný čas, tak mě zatím předběhla Alice Novotná, která už měla i křest knihy.“

A troufla by si herečka napsat autobiografii? „Nedávno jsem se o tom bavila, to by snad byl tragikomický příběh. Kdybych měla napsat všechno, co jsem zažila, tak mi nikdo ani neuvěří. A taky spoustu věcí ani nejde říct,“ směje se Sabina Laurinová, která se pochlubila i tím, že pro ni někdo napsal věc přímo na tělo. „Na stole mám divadelní hru a doufám, že ji budeme hrát a lidem se bude líbit. Je to zajímavý příběh,“ věří Laurinová, jejíž Alice pomalu překonává smrt milovaného manžela Eduarda a díky knize je opět blíž k tomu, aby se začala víc usmívala a zase žít.