„Holky ze školky“ úplně nově a jen pro Karla Vágnera. Kde je slyšel?
Zdroj: Se souhlasem Original Vintage Orchestra

„Holky ze školky“ úplně nově a jen pro Karla Vágnera. Kde je slyšel?

Vytvořeno dne 13.10.2021

Swing punková formace, která u nás nemá obdoby – Original Vintage Orchestra oslavila v neděli 10. října na domovské scéně v pražském Klubu Lávka své 5. narozeniny! Jak jinak než energií prýštící šou v plné šestnáctičlenné sestavě, v čele s kapelníkem Petrem Kroutilem a stálými hosty – triem Hot Sisters, tanečnicí Nikol Mikeskovou a šoumenem na slovo vzatým – černošským zpěvákem Chuckem Wansleym.

A protože šlo o narozeninovou oslavu se vším všudy, nesměli chybět ani gratulanti! Mezi nimi se objevily i známé osobnosti ze světa šoubyznysu, jako hudebník a producent Karel Vágner, režisér a producent Tomáš Hoffman, imitátor Petr Jablonský, herci Miroslav Táborský s Luďkem Sobotou a další. Slavnostnímu večeru jako obvykle nechyběl vtip průvodního slova, tentokrát z úst samotného frontmana.

„Není pro muzikanty větší odměny, než když můžou vystupovat před živým publikem, a ještě lépe před zaplněným sálem. V tomhle nám dal uplynulý rok opravdu zabrat a jsme moc rádi, že opět můžeme hrát a zpívat! Takže koncert v legendárním Klubu Lávka byl pro nás tím nejlepším narozeninovým dárkem,“ nechal se slyšet spokojený Petr Kroutil.

Slyšet tak návštěvníci mohli během nedělního večera ve swingovém zvuku například Careless Whisper od George Michaela, Valery od Amy Winehouse, Pohodu od rockerů Kabát jako hanácké tango nebo třeba punkovou hymnu od Visacího zámku jako Známku swingu. Nechybělo ani narozeninové překvapení v podobě dvou nově zaranžovaných pecek – I’m Still Standing od Eltona Johna a všem dobře známé písničky Holky z naší školky pro Karla Vágnera, jež publikum náležitě ocenilo nejen potleskem, ale i veselou náladou.

Kapela věří a doufá, že se blýská na lepší časy a bude moci své fanoušky potěšit na některém z dalších koncertů dříve než za další rok. Již nyní připravuje videoklip a také se chystá na svou expanzi na britský hudební trh.