Hrdina s problémy s pervitinem a vlastní blbostí! Herec Jan Jankovský ve filmu Stínohra
Zdroj: Hangar Films

Hrdina s problémy s pervitinem a vlastní blbostí! Herec Jan Jankovský ve filmu Stínohra

Vytvořeno dne 12.03.2022

Herec Jan Jankovský patří k filmovým objevům loňského roku. Za roli ve filmu Jana Prušinovského Chyby byl nominován na Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli. Zanedlouho jej diváci budou moci vidět v novém snímku Petera Bejbaka Stínohra, který přijde do kin 7. dubna.

Již v několika televizních seriálech ztvárnil postavy, které se pohybují za hranicí zákona, a v roli Roberta Stránského ze Stínohry aspiruje na jednoho z nevýraznějších záporáků českého filmu.

„Bertík Stránský má problémy s pervitinem a vlastní blbostí a přepnutím v hlavě se dostane do velkých problémů. Udělá naprostý nonsens a dostane se do kriminálu. Je to idiot...,“ tvrdí o hrdinovi s nadhledem Jan Jankovský a přidává osobní zkušenost. „Nemyslím, že by to byl prvoplánový hajzl… já jsem taky vyrůstal na sídlišti a vím, jak ta komunita dokáže lidi formovat.“

Za důležitou zkušenost považuje herec spolupráci s režisérem Peterem Bebjakem. 

„Líbil se mi scénář a dělat s Petrem Bebjakem byla rozhodně lákavá nabídka. A byl bych, myslím, hloupý, kdybych ji nevyužil. Mám strašný štěstí na režiséry a mám štěstí na lidi. Když na place není pohoda, to se pak okamžitě kousnu, a naopak začnu dělat víc chyb. I když mi neustále Peter říkal: No tak, však hráš tak trhaně... nebo: To je jediné toto, čo vieš …? tak to byla legrace. Takové štengrovačky mě naopak strašně nabíjejí…“ směje se Jan Jankovský.