Filip Blažek a jeho zkušenosti s Úvěrem: Zounar byl ze mě zoufalý!
Zdroj: herminapress

Filip Blažek a jeho zkušenosti s Úvěrem: Zounar byl ze mě zoufalý!

Vytvořeno dne 11.03.2022

 

Než dovedli herci Filip Blažek a Martin Zounar komedii Úvěr ke zdárné premiéře na prknech v Divadle Metro, trvalo to hezky dlouho. Covid a restrikce tomuto kusu nepřály. Představení, podle slov Filipa Blažka, takzvaně přenášeli.

„Spadl mi trošku kámen ze srdce, že jsme zdárně odpremiérovali. Teď jen doufám, že Úvěr budeme hrát často, zapíšeme si ho pořádně do paměti a pak si budeme hraní jen užívat,“ vyjádřil Filip Blažek své první pocity po premiérovém představení.

Zajímalo nás, co se Filipovi Blažkovi honí hlavou, když se při jedné scéně drží s Martinem Zounarem za ručičky, čela opřená o sebe a upřeně si hledí do očí. „To si říkám, hlavně nedělej žádné blbosti, nedělej žádné srandy, vydrž to, já se to pokusím také vydržet!“ smál se herec a dodal: „Já jsem Martina několikrát „odprd“ takovým způsobem, že byl z toho zoufalý. Máme to tak oba a víme to o sobě. Bylo by škoda tohle představení znectít nějakými „odprdávkami“, což je v dnešní době bohužel moderní.  Já to už poznám, když se jdu podívat na nějaké divadlo, a strašně mě to nebaví.“

Na oblíbeného herce už ale čekají další role. „Nabídl jsem pomoc za nemocného kolegu v představení Osm eur za hodinu. Musím to nasoukat do hlavy. A pak na podzim, jestli půjde vše dobře, mě čeká další kus zase s Martinem Zounarem.“

Filipa Blažka můžete vidět nejen v Divadle Metro, ale i v dalších pražských divadlech. A fanouškům kriminálky Případy 1. oddělení představitel kpt. Martina Pražáka vzkazuje, že je dotočeno a je jen otázka času, kdy nás kultovní seriál „přilepí“k obrazovce.