Pavel Šporcl vystoupí pod taktovkou Roberta Kružíka s nejstarším německým rozhlasovým orchestrem
Zdroj: Se svolením Šporcl Arts Agency

Pavel Šporcl vystoupí pod taktovkou Roberta Kružíka s nejstarším německým rozhlasovým orchestrem

Vytvořeno dne 12.03.2022

MDR-SINFONIEORCHESTER je německý rozhlasový orchestr se sídlem v Lipsku. Patří mezi nejstarší rozhlasové orchestry na světě, v Německu je to vůbec nejstarší rozhlasový orchestr, funguje s krátkou výjimkou v průběhu druhé světové války od roku 1923.

Benefiční koncert ve Freybergu včera a další koncert v dnes v Suhlu odehrají tito dva čeští umělci s prestižním Symfonickým MDR orchestrem. Na programu je předehra ze Smetanovy Prodané nevěsty, Dvořákova symfonie Z nového světa a Čajkovského Koncert pro housle a orchestr D-dur. „Spolupráce s tímto prestižním orchestrem v Lipsku si velmi cením“, řekl dirigent Kružík, a dodal: „Na našich dvou koncertech uvedeme výhradně slovanský repertoár, z čehož mám obzvlášť velkou radost“.

Pavel Šporcl ve středu dokončil natáčení Mendelssohnova houslového koncertu e-moll na CD pro německé vydavatelství Hänssler Classic, na kterém bude ve světové premiéře i Koncert č. 1 C dur Jana Kubelíka, ve čtvrtek už s orchestrem v Lipsku zkoušel Čajkovského„Jsem velmi poctěn, že si s tímto skvělým souborem mohu zahrát, a vedení mého kolegy a přítele Roberta Kružíka je jen třešničkou na dortu“, řekl po společné zkoušce s orchestrem houslista. „Na oba koncerty se těším, německé publikum je v klasické hudbě vzdělané a tudíž náročné. Jsme přesvědčen, že jeho očekávání naplníme“.

Po protipandemických opatřeních je to další z koncertů Pavla Šporcla v zahraničí. Zatím si zahrál v Libanonu, Peru a Ekvádoru. V dubnu ho pak čeká turné po USA.