Hvězdní kmotři Ledecký a Zelenková pokřtili nové album Dasha Symphony
Zdroj: herminapress

Hvězdní kmotři Ledecký a Zelenková pokřtili nové album Dasha Symphony

Vytvořeno dne 12.10.2020

 

Dasha, jedna z našich nejlepších a nejpopulárnějších zpěvaček, přichází s novým albem Dasha Symphony, které vychází z již existujícího koncertního programu a původně mělo vzniknout jako živý záznam koncertu Dashy s Filharmonií Hradec Králové. Oblíbené zpěvačce nové album pokřtil Janek Ledecký a Jitka Zelenková.

S ohledem na letošní jarní karanténu, kdy nebylo možné uskutečnit koncerty před diváky, vzniklo nakonec formou studiové nahrávky. Konkrétně to znamenalo natočení hudebních základů v sále Filharmonie Hradec Králové a následně Dasha společně se svým hudebním souputníkem, skladatelem a producentem Davidem Solařem nahrála všechny vokály v intimním domáckém prostředí studia SO-LA-RO na Vyžlovce.

Vedle několika českých písní přináší album především světově prověřené evergreeny. Jejich aranže pro symfonický orchestr a skupinu Pájky Pájk napsal zkušený dirigent, skladatel a aranžér Martin Kumžák. Vzniklo nevšední album, které rozdává radost a v současné době může působit i terapeuticky. Album Dasha Symphony vydalo Supraphon na CD i v digitálních formátech 2. října 2020.