I sladké pomáhá! O tom ví své Anna Julie Slováčková
Zdroj: herminapress

I sladké pomáhá! O tom ví své Anna Julie Slováčková

Vytvořeno dne 08.04.2022

Dortem proti rakovině, to je název charitativního projektu, který funguje více než rok, ale až nyní se s ním veřejnosti může blíže seznámit. A to i díky prostřednictvím známých osobností, včetně některých, které si vážnou nemocí prošly. I proto zpěvačka Anna Julie Slováčková, filmový, televizní a divadelní herec z Divadle Na Fidlovačce Karel Jirák(kterému někteří přezdívají ´nový Ondřej Vetchý´) cukrářský mistr Josef Maršálek, cukrářka-specialistka Zlata Otavová a herečka a dabérka Tereza Bebarová přišly podpořit speciální brunch.

„Vím dobře, o čem ta nemoc je a co je důležité, tím je pomoc a podpora okolí, ať už blízkých, rodiny, tak i přátel, anebo i neznámých lidí. To dodává člověku sílu a odvahu bojovat. Moc ráda podporuji projekt, který je spojený s tak krásnými, a hlavně chuťově dobrými věcmi, jako jsou dortíky, zákusky,“ svěřila se s úsměvem Anna Julie Slováčková.

Za jeho vznikem je Jiří Zahradník, mimo jiného sám onkologický pacient, spoluautor projektu Aleš Števlík a projekt manažer Lukáš Lata. Díky projektu může pomoci každý, kdo rád pomáhá ostatním a není mu osud jiných lhostejný. Od jednotlivců, kteří si nějaký dort, zákusek koupí, až po cukrárny, kavárny, výrobny, jež se zapojí tím, že věnují buď část výtěžku z tržby, nebo si vyberou konkrétní /i svůj/ výrobek. Peníze z něj pak jdou na pořízení hraček či dalších potřeb pro dětská onkologická oddělení v rámci ČR.

Tereza Bebarová přiznala, že ji nápad okamžitě oslovil a neváhala ani minutu. „My jsme se s Jirkou Zahradníkem propojili a hned jsme vymysleli s kamarády tuhle akci, aby se prostřednictvím médií o Dortem proti rakovině dozvědělo co nejvíce lidí a provozoven a mohli se zapojit.“

„Já jsem ambasadorem v podstatě od začátku a jsem tomu rád. Dorty zas tak moc nejím, protože se musím trochu hlídat kvůli své postavě, a proto, že cvičím, ale jinak občas taky neodolám. No a ty cupcake, které jsme tu spolu dnes ozdobili, jsou doslova k nakousnutí,“ podotkl herec Karel Jirák, který má zrovna před premiérou dvou filmů, jež půjdou do kin.