Umělecké duo Brigita Cmuntová & Štěpán Klouček vydává první album
Zdroj: Se svolením Štěpán Klouček

Umělecké duo Brigita Cmuntová & Štěpán Klouček vydává první album

Vytvořeno dne 07.04.2022

Brigita Cmuntová a Štěpán Klouček jsou dva mladí charismatičtí umělci, kteří spolu už bezmála deset let tvoří pop-folkovou dvojici. Brigitu mohou diváci znát z filmu Bábovky, seriálů První republika, Bez vědomí nebo aktuálního seriálu Božena Němcová. Štěpán Klouček účinkoval v divadlech Hybernia a Na prádle, hrál ve filmu Muzikál aneb cesty ke štěstí, vystupuje také s kapelou Bizarre band.

K titulní písni „Bylo milo“ vznikl i nový videoklip. Ten ztvárnila studentka FAMU režisérka Anna Raková. „Videoklip k singlu jsme natočili s mojí dobrou kamarádkou a bývalou spolužačkou z textařiny Aničkou Rakovou. Líbí se mi její smysl pro detail a to, s jakou jemností dokáže zachytit obraz,“ popisuje vznik videoklipu Brigita Cmuntová.

Duo Brigita & Štěpán je bezesporu výjimečným úkazem na scéně českého písničkářství nové generace. Inspirací na začátku jejich cesty byla tvorba Zuzany Navarové, Vlasty Redla a dalších písničkářů, kteří vyváženě pracují jak s melodií, tak s textem. To se odráží nejen v jejich autorském přístupu, který stojí na barevných obrazech a osobních příbězích, ale i v propracovaných aranžích a okouzlujících dvojhlasech.

Debutové album s názvem …a co bude teď? vyšlo na domácím labelu Tranzistor. Na novince se podílí řada předních českých hudebníků. Pianista Albert Romannuti, známý svým projektem Bert & Friends nebo z působení u zpěvačky Katarzie, kytarista první dámy českého country Věry Martinové Jakub Juránek a všudypřítomná rytmika Michal Daněk a Ondřej Hauser, které můžeme vídat pravidelně v Show Jana Krause, Prago Union a v mnoha dalších projektech.

„První náčrt písně ‚Bylo milo‘ vznikl před čtyřmi lety v Praze na Štvanici, kde jsme nedávno natočili i videoklip k singlu a zároveň tam v dubnu proběhne křest naší desky s názvem ‚...a co bude teď?‘. Desku jsme nahrávali dva roky,“ říká Brigita. 

„Jedna píseň na desce je dokonce deset let stará. Jsem zvědavý, co nám dokončení desky s Brigitou přinese nového ...a co bude teď?‘ doplňuje Štěpán.

V kompletní sestavě s hvězdnými muzikanty pokřtí dvojice Brigita & Štěpán své album v pražském divadle Vila Štvanice v sobotu 23. dubna.