Anna K. vyměnila svého Varteckého za jeho mladší kopii
Zdroj: BrainZone

Anna K. vyměnila svého Varteckého za jeho mladší kopii

Vytvořeno dne 20.09.2022

Aktuálně jedna z top nejhranějších skladeb v rádiích, „O Tobě i o mně“ zpěvačky Anny K., se dočkala klipové podoby. Singl spolu s jeho autorem Tomášem Varteckým produkoval pětinásobný držitel prestižní americké ceny Grammy, Chris Lord-Alge. Videoklip inspirovaný vlastním životním příběhem Anny K. režíroval Ondřej Kudyn. V rolích mladších verzí zpěvačky a jejího partnera se objevili herci Klára Miklasová a Tomáš Krutina.

Aby byla podoba herců s Annou K. a jejím životním partnerem Tomášem Varteckým co nejvěrnější, muselo se zapracovat na jejich účesech. „Když scénárista Ondřej Brejška přišel s nápadem mladší verze Anny K., byl jsem nadšenej, a tak začala rekonstrukce Anny a Tomáše, což byla úplně nejlepší část produkce. Klára Miklasová si ostříhala vlasy podle fotek Anny K. z 90. let a Tomášovi (ano herec se jmenuje stejně jako Vartecký), jsme nechali udělat dredy ještě ráno před natáčením. Vždy se mi líbí, když v klipu můžeme jakkoli odrazit realitu a pohrát si s ní,“ říká režisér Ondřej Kudyn.

Natáčení probíhalo na poetické lokaci, v lomu Homolák. Během akce se nešťastnou náhodou utopil onen zpěvaččin přívěsek, který hraje v klipu roli, a jenž Anna K. kdysi dostala od Tomáše Varteckého. Takže pokud mají skalní fanoušci zájem, můžou se ponořit na dno Homoláku a najít si ho!   

 „Singl „O Tobě i o mně“ je inspirován naším společným životem, ale také příběhy lidí okolo nás. Není tedy úplně doslovně o nás dvou, ale je prostě o úžasné síle něčeho tak křehkého, co vzniklo před 25 lety a přežilo všechny překážky a úskalí, které život přináší, a přesto jsme stále spolu a milujeme se jako kdybychom spolu začali chodit včera,“ dodává s úsměvem zpěvačka. „Je to příběh kohokoliv, kdo se v něm najde. Jak to ale opravdu vše bylo na našem začátku, víme jen my dva a necháme si to jen pro sebe. Tohle proste berte jako film,“ uzavírá Anna K.

Anna K. vydala singl na konci června. Autorem hudby i textu je Tomáš Vartecký. A protože s Annou K. tvoří pár i v soukromí, promítl do písně i kousek životní zkušenosti, která dělá písničku o to emotivnější. Anna K. přiznává, že mu při tvorbě i tentokrát tak trochu radila: „Je to vždycky stejné. Tomáš je výhradní autor, já mám jen připomínky, co bych ráda změnila, nebo, co chci úplně jinak. Pak to vše společně dotáhneme, aby nás to oba bavilo.“  

Singl vyšel u hudebního vydavatelství BrainZone.

 

 

 

Default User Image
Jane, 24.09.2022 16:41
Asi by to chtělo, precist si cely článek a nejen nadpis. Je o něčem jinem, než myslíte..
Default User Image
Jana, 21.09.2022 08:38
Tohle je ta nejkrásnější dvojka. Všechno, co spolu dokázali ustát… pane jó❤️