Co mají Veronika Žilková a Václav Knop společného se známými kutily?
Zdroj: herminapress

Co mají Veronika Žilková a Václav Knop společného se známými kutily?

Vytvořeno dne 29.09.2023

Ani o státní svátek Veronika Žilková a Václav Knop nezaháleli a využili slunný den ke křtu knihy Dílna plná nápadů od Pavla Kutila Zemana a Honzy Hermana. Křtilo se v zahradě i dílně, kde vznikají kutilské projekty nejen pro televizi, ale i pro časopisy. Místo „bublinek“ se kniha pokřtila čerstvými hoblinami.

Veronika Žilková přiznala, že i ona si doma kutí. Pustí se do malování, úprav stropu, štukování. Prý to není dokonalé, ale dušičku to potěší. „Většinou kutím z nouze, když nemůžu sehnat řemeslníka. Do větších projektů se ale nepouštím. Že křtím knížku Pavlovi není náhoda, známe se dlouho. Vlastně z minulého století. Jeho maminka je moje kamarádka, známá spisovatelka Markéta Zinnerová, mimo jiné autorka seriálu My všichni školou povinní, kde jsem ještě jako studentka měla svoji první velkou roli. Pavel byl předobrazem Jirky Olivy, kterému jsem hrála učitelku. Známá role učitelky Hajské, kterou skvěle zahrála Gábina Vránová, je inspirovaná jeho bývalou třídní učitelkou. A jeho kolegu Honzu Hermana znám zase z mnoha focení. Je profesionální fotograf ze známé rodinné firmy Herminapress. Honza s Pavlem byli vtipnou a šikovnou kutilskou dvojicí v Receptáři Prima nápadů,“ uvedla oblíbená herečka.

Herec a režisér Václav Knop to měl na místo křtu, co by kamenem dohodil. Vedle Pavla Kutila Zemana má chalupu, jsou sousedé a kamarádi, a když potřebuje, u Pavla má vždy dveře otevřené. A co je u Václava Knopa nového? „Letos na jaře jsem dopsal a zrežíroval novou úpravu divadelní komedie Slaměný klobouk a k tomu jsem celé léto strávil se souborem Noci na Karlštejně. Tam mám svoji oblíbenou roli arcibiskupa.“

V knize Dílna plná nápadů, je výběr toho, co Pavel s Honzou dělali v rámci Receptáře prima nápadů, a navíc ještě další podrobné fotopostupy a návody do zahrady, na doma i pro domácí mazlíčky. Postupy nejsou složité a díky postupovým fotkám si je mohou vyrobit i ti méně zruční. „Knihu z našich fotek a textů uspořádala a doplnila moje partnerka Petra Marková, je to už naše čtvrtá kniha. Při natáčení vždy Petra nebo syn Matouš fotí, protože my s Honzou jsme před kamerou. Když se natáčí, pomáhá každý, kdo není před kamerou. U většiny výrobků se tak zapojila vlastně celá rodina, včetně dcery, je to týmová práce. Materiál na knihu se připravoval dva roky. Co se týká plánů do budoucna, chystám hobby pořad pro novou televizi A11, který už brzy půjde na obrazovky,“ uvedl šikovný kutil Pavel Zeman.

Veronika Žilková a Václav Knop dostali od zručných kutilů dárek ze dřeva - originální prkénka do kuchyně vyrobená z různobarevných exotických dřevin. Křtu se zúčastnili i partneři obou kmotrů, Josef Holomáč dovezl Veroniku Žilkovou, aby mohla knížce připít skleničkou šampaňského. Václav Knop s přítelkyní Petrou Bartoňovou došli pěšky, měli to z chalupy jen pár kroků.