Co radí na „koronavirová kila“ Petr Havlíček, známý z pořadu Jste to, co jíte?
Zdroj: herminapress

Co radí na „koronavirová kila“ Petr Havlíček, známý z pořadu Jste to, co jíte?

Vytvořeno dne 28.01.2021

Výživový odborník Petr Havlíček byl hostem Petry Řehořkové v jejím pořadu Petra Show. Pohublý, přesto zdravím kypící Petr, svoji praxi dělá už 30 let, přesto byla doba, kdy s tím chtěl seknout. 

„To bylo v té době, kdy moje práce sklouzla do jedné šablony. Ano, budeme se hádat, jestli vejce jsou blbě nebo dobře, jestli máme pít rostlinný olej nebo nemáme. Ale tím se nic neřeší. Pak se ale objevila celá řada nových témat a dalších směrů a mne to zase chytlo,“ vysvětlil Petr Havlíček, proč se zase rád vrátil do oboru. Kila nabraná v koronavirové době nejsou vinou covidu. „Těžká otázka.  Restrikce se týkají úplně něčeho jiného, než je naše stravování, pohybu, přemýšlení či odpočívání. Jinou otázkou je strach z nákazy, který vyvolává stres a na ten každý reaguje jinak. Pokud jsou emoce negativní, máme potřebu je řešit a spousta z nás se uklidní právě něčím dobrým na zub

Na terasu Petra Clinic přišel Petr Havlíček hodně vyštíhlený, podle názoru moderátorky prý strašně hubený. „To je moje jedná životní fáze, kdy jsem si řekl, že všechen balast dostanu dolů, zadařilo se mi to,“ spokojeně uvedl Havlíček. Chcete vědět, jak toho dosáhl?  A co má dělat pracující žena, středního věku, aby nepřibrala?  Máme jíst 5x denně nebo je to dneska jinak? Co se změnilo od dob natáčení pořadu Jste to, co jíte?

Na všechno vám odpoví výživový poradce Petr Havlíček dalším dílu Petra Show.